•  · 0 friends

MASABAŞI ÇALIŞANLARDA BEL VE BOYUN AĞRILARININ NEDENLERİ NELERDİR? MASABAŞI ÇALIŞANLARDA GELİŞEN BEL VE BOYUN AĞRILARI NASIL TEDAVİ EDİLİR? MASABAŞI ÇALIŞANLARDAKİ BEL VE BOYUN AĞRILARI ÖNLENEBİLİR Mİ?

MASABAŞI ÇALIŞANLARDA BEL VE BOYUN AĞRILARI


Modern iş hayatında çalışanları en çok etkileyen en fazla iş gücü kaybına yol açan hastalık bel ve boyun ağrılarıdır. Uzun saatler boyunca sabit pozisyonda kalma, uygun olmayan koltuk, masa yerleşimi, ekran karşısında çalışma omurga sağlığını olumsuz etkilemektedir.


Ofis çalışanlarında görülen bel-boyun ağrılarının nedeni genellikle omurga çevresindeki kas ve bağlarda oluşan gerilmelerdir.


Tedavide; duruş bozukluklarının giderilmesi, ofis ergonomisinin iyileştirilmesi, oturma süresinin azaltılması, yüksek ve ortopedik sandalyeler kullanılması, fizik tedavi programları faydalı olmaktadır.


Bel ve boyun ağrılarının tedavisi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için: 0530 930 48 21Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Info
Category:
Created:
Updated:
Latest Posts (Gallery View)
1-100

Hekim.Net

Close