Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak

  • 12785

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Eklendi:
Kurum Tipi:
Universite Hastanesi, Özel Muayenehane-Klinik
Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kurum / Kuruluşun Bulunduğu Kent:
Zonguldak
Sosyal Medya Hesapları
Harita

39 yaş kadın hasta. Birkac yıldır yutma güçlüğü var. Yedikleri göğsünün üzerinde kalıyor ve mideye ancak su içince geciyor. Akalazya ön tanısı ile bize yönlendiriliyor.  Henuz tanı konmamış olan bu hastanın endoskopisinde yoğun gıda birikimini ve yemek borusunun alt ucunda sıkı saran sfinkteri görüyoruz. Hasta tipik Akalazya ama tanıyı netleştirmemiz gerekmekte. Bunun için motilite yapıyoruz ve tip 2 Akalazya tanısını koyuyoruz. Bundan sonrada hasta genç yasta olduğü içinde POEM tedavisi yapacağız. .Genc hastaların balon tedavisine düşük yanıt verdiklerini hatırlatmak isterim

55 yas erkek hasta karnın sağ  üst tarafinda ağri ile geliyor.MRCP sinde safra kanalında taslar dolu. Kese taslı. Önce  ERCP de kanalin ağzını  açıp (foto), taşları videolarda oldugu gibi temizliyoruz. Islem 10 dakikada bitiyor ve hasta işlem sonrası sorunsuz. 1 gün içinde hasta taburcu oluyor. Sonra hastanın  safra keseden amrliyat olmasını saglayacağıź. Yani önce kanal kapalı yöntemle yani ERCP ile temizleniyor, ardından kese cerrahi ekipce kapalı olarak laparoskopik yöntemle opere ediliyor.

Üyelik
Tıbbi İçerik Yazarı
Sosyal Medya Hesapları
Harita
Tıbbi Makaleler

Hekim.Net

Close