Kutalmış Cem Bağdatlı

Hekim.Net
 • 5907

İstanbul Tıp Fakültesi 1994

 • Ordu Perşembe Bolatlı Köyü Sağlık Ocağı
 • Ordu Perşembe 2 Nolu  Sağlık Ocağı
 • Kartal Eğitim Araştırma Aile Hekimliği İhtisası
 • Ağrı Doğubayazıt Devlet Hastanesi Başhekimliği
 • izmir Dikili Devlet Hastanesi Aile Hekimliği Uzmanlığı
 • İstanbul International Hospital Acil Servis Hekimliği
 • İstanbul Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Acil Servis Hekimliği
 • Akbank Genel Merkezi Hekimliği
 • Arnavutluk Tiran Amerikan Hastanesi Aile Hekimliği Uzmanlığı
 • İzmir Dikili Devlet Hastanesi Aile Hekimliği Uzmanlığı
 • Kosova Priştina Amerikan Hastanesi Başhekimliği
 • Kosova Priştina İnternational Medicine Hospital Başhekimliği
 • 2016 Kosova Priştina İstanbul Medical Center Kurucusu
 • 2018 Kosova Priştina Aura Clinic Kurucusu


  Enformatik Çalışmaları

 • 1987 V Visitors arcade tipi oyun programı
 • 1988 Tetrix tetris oyununun klonu
 • 1988 Rubix Rubik küpünün 3 boyutlu grafiksel çözüm programı
 • 1990 Çevirmen 1.0 dünyadaki ilk İngilizce Türkçe çeviri programı

1998-2003

DrData 1.0 -1.3 Türkiye'deki ilk gerçek hasta takip programı
www.hekim.net ülkemizin ilk Hekim portalı


Profil Fotoğrafları
Zonguldak doğası harika
IMG_20191227_135742
IMG_20191226_114521
IMG_20191226_082631
IMG-20191227-WA0008
ITF 94 25. Yıl
23nisan
yamacp9
cem
IMG_Surfboard_20190122_223200_processed
IMG_Surfboard_20190122_223215_processed
IMG_Surfboard_20190122_223301_processed
IMG_Surfboard_20190122_223341_processed
IMG_20180805_152050
PANO_20180805_152251
IMG_20180805_152416
IMG_20180805_155025
IMG_20180805_155000
cem1

Diş Hekimi Ayşe Mayda...

İzmir'in zarif kadını Ayşe Mayda, Kemeraltı'nda Beyler Sokağında 1916 yılında dünyaya gelmiş...

İzmir''in tanınmış ailelerinden birinin iki kızından biri olan Ayşe Mayda, Bir çok kadının örnek alacağı rol model olmuş aydın bir Cumhuriyet kadını.

Türkiye'nin ilk kadın ortodontisti Ayşe Mayda.

Öğrenimine 1928 yılında İtalyan okulunda başlamış. Daha sonra Amerikan Kız Koleji'ne geçmiş...

Okulun ilk mezunlarından olan Ayşe Mayda daha sonra arkadaşlarıyla İstanbul'a gitmiş...


1937 yılında Diş Hekimliği Fakültesine kayıt olmuş...

1933 de Hitler Almanya'sından kaçan yahudi Prof. Kantorowicz'in öğrencisi ve daha sonra asistanı olmuş.

İzmir'e döndüğünde Türkiye'nin ilk bayan diş hekimi olarak Kemeraltı Beyler Sokağında ilk muayenehanesini açmış...


İzmir'de 1901 yılında Saat Kulesi'ni yapan Raymond Charles Péré'nin planını çizdiği Kıbrıslı Kamil Paşa'nın yaptırdığı köşkte 63 yıl yaşamış...


Milli Kütüphane'deki aktivitelerin hemen hemen tümünde onu görebilirsiniz...


50 yaşında insanların kendini yaşamdan emekli ettiği ülkemizde, Ayşe Mayda 104 yaşına karşın, son derece berrak bir hafıza ile yaşamın tadını çıkartıyor...


Nice nice yıllara güzel insan , sağlık ve afiyetle...(Soner Oğuz)

Değerli meslektaşlarımız,

Hekim.Net'teki sayfaların gözleri yormadan daha kolay okunur olması için yeni bir görünüm oluşturduk.
Arzu ederseniz bilgisayarınızda en altta göreceğiniz Görünüm linkine tıklayarak,
ios ve android uygulamalarında sağ alt köşedeki resimciğe tıklayıp açılan menüden ayarlar > görünüm yolu ile diğer görünüm modellerini deneyebilirsiniz.

 • Android ve İOS cihazlar için de aynı özellik gelecek mi?

  0 0 0 0 0 0
  • Evet hazırlanıyor Sadullah

   0 0 0 0 0 0
   • ios ve android uygulamalarında sağ alt köşedeki resimciğe tıklayıp açılan menüden ayarlar > görünüm yolu ile dark mode ve normal görünüm arasında geçiş yapabilirsiniz.

    0 0 0 0 0 0
   • Teşekkürler

    0 0 0 0 0 0
    Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Yorum Gönderisi' eylemini kullanamazlar.

    Hayat adil değil...

    • hayat hiç kimseye adil değil olamazda 

     tabi ki adil olmasını bende çok isterim adil bir hayat standardı beraberliğin de monotonluğuda da getirir çalışmamayı getir o zamanda toplu olarak insanlık bu fotoğrafı verebilir

     0 0 0 0 0 0
     Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Yorum Gönderisi' eylemini kullanamazlar.

     Karaköy ve bölgesinin her sokağında, caddesinde muazzam bir tarih yatıyor. Ne yana baksanız farklı bir hikayeyle ve mimari yapıyla karşılaşmak mümkün. Bunun nedeni ise bir liman olması ve şehre gelen herkesin öncelikle kültürünü bu bölgeye yansıtması. Birbirinden güzel yapıların hepsinden ayrı bahsetmek gerekli tabii ki ancak bu yazının konusu Kamondo Merdivenleri’nin hikayesi üzerine. 

     Yüzyılın en güzel merdiveni

     Karaköy’de Voyvoda Caddesi ve Banker Sokağı’nın kesiştiği noktayı bir araya getiren Kamondo Merdivenleri 1870 ve 1880 yılları arasında yapıldı. Son halini alması için ise toplamda 3 yıllık bir çalışma gerekti.

     İsmini sahibinden alıyor

     Kamondo Merdivenleri ismini dönemin ünlü ve varlıklı ailesi olan Kamondo Ailesi’nden alıyor. Ailenin büyüklerinden Abraham Salomon Kamondo bu merdivenleri yaptırıyor. Sonrasında merdivenler halk tarafından Aşıklar Merdiveni olarak da isimlendiriliyor.

     İsmi aşıklara yakıştırılsa da nedeni torun aşkı

     Halk arasında merdivenin ismi Aşıklar Merdiveni olarak yayılsa da aslında merdivenin yapılmasının altında torun aşkı yatıyor. Merdivenlerin yapılmasını sağlayan Abraham Kamondo’nun torunları o dönemde Avusturya Lisesi’nde okuyor. Bu torunlar eve varabilmek için ise bayağı uzun bir yolu katetmek zorunda kalıyorlar. Bunu farkeden Abraham Kamondo torunlarının daha rahat eve varabilmeleri için bu merdivenlerin yapımına başlar.

      Mimarinin altında ince bir düşünce var

     Kamondo Merdivenleri’nin döner bir şekilde ve iki parça tasarlanmasının altında ilginç bir akıl yürütme yatıyor. Merdivenlerin bu şekilde olmasının nedeni yukarıdan biri aşağıya doğru düştüğünde en azından bir noktada durabilmesini sağlamak. Torunlarının rahatını çok düşünen Kamondo tabii ki onların başına gelebilecek kötü bir şeyin de önlemini almak istemiş.

      Herkesin işine yarıyor

     Görüntüsüyle herkesin ilgisini çeken merdiven işe yaraması nedeniyle de o dönemde daha çok Galata Bölgesi’nde yaşayan Levantenler tarafından da kullanılmış. İnsanlar dükkanlarından evlerine dönerken bu merdivenler sayesinde çok daha hızlı bir şekilde ailelerine ulaşabilmiş.

     Şimdilerde Instagram için oldukça ideal bir mekan olan bu merdivenler yıllardır popülerliğini koruyor ve şehre renk katmaya devam ediyor.

     Kaynak:

     Hürriyet Haber

     • bakımsız kalmışlar hocam

      0 0 0 0 0 0
      Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Yorum Gönderisi' eylemini kullanamazlar.

      İstanbul'a ilk kez gelen Carlos Santana, alanda karşılanıp konaklayacağı otele getiriliyor. İlk gün serbest, akşama basın toplantısı yapılacak. Dinlenmek yerine, "Çıkalım İstanbul'u dolaşalım," diyor. Yanına bir rehber veriliyor, kendisine bir de araç tahsis ediliyor. Kapalıçarşı, Sultanahmet, Ayasofya derken Santana güzel bir çay bahçesi görüyor. Hem üstadı dinlendirelim hem de bir Türk kahvesi içsin diye bahçede bir masaya oturuyorlar.


      O ana kadar koca Santana'yı bir Allah'ın kulu tanımıyor. Resimdi, imzaydı diye taciz eden de yok… Kendi de zaten bu durumdan şikâyetçi değil, çünkü adamın öyle kompleksleri yok... Rehberle beraber kahveleri höpürdeterek sohbet ediyorlar. Birden çay bahçesinin önünden geçmekte olan boyacı Roman çocuklar bağırmaya başlıyorlar: "Heyy !.. Hello Santana! Welcome İstanbul! I love you Santana!.."


      Çay bahçesinin garsonları çocukları tersliyor. "Kesin ulan, bağırmayın, içeri falan da girmeyin, dağılın buradan, müşteriyi rahatsız etmeyin !" Santana rehberine diyor ki : "O çocukları buraya çağır, ben içeri gelmelerini istiyorum." Rehber çocuk hemen garsonlara durumu izah ediyor: "Aman abilerim, adam dünya starı, herkese rezil oluruz, boyacıları yanına istiyor, bırakın gelsinler..."


      Çaresiz izin veriyorlar. Boyacı Roman çocuklar sandıklarıyla beraber dalıyorlar çay bahçesine... Rehber söylediklerine tercüman oluyor, başlıyorlar koca Santana'yla sohbete... Diyorlar ki, "Sen dünyanın en büyük gitar ustalarındansın. Senin çizmelerini boyayalım, kıyağımız olsun, beş kuruş istemeyiz.."


      Santana çok mutlu oluyor, hem de çok şaşırıyor… Çocuklara gazoz, kola ısmarlıyor. Sonra da soruyor tabii : "Geldiğimden beri beni İstanbul'da kimse tanımadı. Peki bu çocuklar beni nasıl tanıdı?.." Çocuklar anlatıyorlar: "Biz boya yaparken bazı müşteriler gazete okur. Fırça sallarken arada gazetelere de bakıyoruz tabii. Resmini orada gördük. 'Dünya Yıldızı Santana İstanbul'a Geliyor' yazıyordu, oradan tanıdık seni."


      Çizmelere boya cila yapılıyor. Santana para vermek istiyor ama çocuklar almıyor. "Peki," diyor Santana, "yarın akşam konserim var, beni dinlemek ister misiniz?" Çocuklar deli oluyor. "Hem de çok isteriz Santana. Sen delikanlı adamsın!.."


      Rehberden ikişer kişilik davetiyelerden alıyor, çocuklara veriyor. Kardeşiniz varsa yanınızda getirebilirsiniz, diyor. Çocuklar çok mutlu, tabanları kıçlarına vurarak çıkıyorlar, çay bahçesinden caddeye doğru seğirtip kayboluyorlar...


      Ertesi akşam Açıkhava'da müthiş bir izdiham var. Roman çocuklar ellerinde davetiyelerle konsere geliyorlar. Ana kapıdan giremiyorlar, çünkü Santana misafirlerine VIP davetiye vermiş, çocuklar nereden bilsin, VIP kapısına gelince kıyamet kopuyor... "Kimden çaldınız lan bu davetiyeleri ?" Çocuklar, "Biz kimseden çalmadık abey, biz Santana'nın misafirleriyiz, o verdi bunları bize…’’ deyince, ‘’Hadi ulan!’’ diyerek ve sille tokat tartaklayarak çocukların ellerinden davetiyeleri alıp kapıdan kovuyorlar.


      Ama Santana'nın VIP misafirleri pes etmiyor... Sanatçıların arka giriş kapısını buluyorlar. Orada da aynı muamele tabii: "Hadi yürüyün lan!.." Çocuklar asla pes etmiyor. "Santanaaa ! Santanaaa !.. Help.. Help !.." diye hep bir ağızdan basıyorlar feryadı. Bir şekilde rehbere haber gidiyor, o da gidip durumu Santana'ya anlatıyor. Sonra da rehber gidiyor, çocukları alıp kulise, Santana'nın yanına getiriyor. Salya sümük, gözyaşları içinde başlarına geleni anlatıyorlar. Santana çok üzülüyor ve sinirleniyor: "Misafirlerim alın ve yerlerine oturtun."


      Boyacı Roman çocuklar rehberle beraber sahne kenarından seyircinin arasına iniyorlar. Büyük sorun oluyor... Çocukları yerlerine çoktaan birileri oturmuş bile. Vali yardımcısının kızı, damadı… Belediye'den falancanın bacanağı, filancanın eltisi, görümcesi.. "Biz protokolüz kardeşim, kalkmıyoruz !" diyorlar.


      Görevliler de durumun farkında ama korkudan bir şey yapamıyorlar... Dakikalar geçiyor ama sorun çözülemiyor. Sonunda merdiven basamaklarına birer minder koyulup Santana'nın VIP misafirlerini oraya oturtarak olayı bağlıyorlar.


      Rehber tekrar Santana'nın yanına gidiyor ve olanları anlatıyor. Sanatçı diyor ki, "Git onlara söyle, benim misafirlerime kimse saygısızlık yapamaz... Eğer sahneye çıktığımda çocukları en ön sırada, koltuklarda görmezsem tek bir nota çalmam. Sahneye çıkarım, olayı anlatır, veda eder giderim. Tazminat falan da umurumda değil, bedeli ne olursa olsun öderim."


      Konserin başlaması lazım ama bir türlü başlamıyor. Alkışlar, ıslıklar başlıyor. Ve işler karışıyor. VIP bölümünde bir kargaşa var... Bu defa görevliler durumun vahametinin farkında. Çocukların koltuklarına çöken baldız, bacanak, elti, görümce ve de enişte... Tek tek koltuklardan kaldırılıyorlar. En ön orta protokol koltuklarına Santana’nın VIP misafirleri olan Roman çocuklar oturuyorlar...


      Arkaya "tamam" diye haber gidiyor, ışıklar açılıyor, sahne aydınlanıyor ve Carlos Santana sahneye çıkıyor… Yer yerinden oynuyor. İlk iş olarak ön tarafa bakıyor, misafirleri yerinde mi diye... Çocukları görüyor, bakıyor ki herkes mutlu… Başparmağını yukarı doğru çevirip VIP misafirlerine bir OK çekiyor. Sonrasında o sihirli parmaklar gitarının tellerine gömülüyor. Açıkhava'da sanki gitarından binlerce beyaz güvercin çıkıyor. Uçuyor, uçuyor, Santana'nın misafirlerinin üstünde sortiler yapıyor..


      Onun içindir ki Santana gibi sanatçılara virtüöz, muhteşem, büyük star demeden önce ‘’Adam’’ diyorlar. 

      Gerçekten çok büyüksün... Viva Santana!..”


      Öğretmen,

      Doktor,

      Mühendis,

      Avukat,

      İş adamı

      Ve 

      Şöhretli olunabilinir.

      Ama adam olmak her insanın olacağı bir zanaat değildir.

      Yürek ister,

      Mertlik ister,

      Mütevazilik ister,

      Bilgi ister.

      Görgü ister 

      Ve birde,

      Gönül ister!..

      👌👌👌


      Buda burda kalsın belki bir okuyan olur.

      • baştan sona okudum ve santanayıda çok beğenirim


       0 0 0 0 0 0
       Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Yorum Gönderisi' eylemini kullanamazlar.
       ► Türkiye'de radyo programcısı ve seslendirmen olarak çalışan Murat Soner, 2012 yılında ailesi ile birlikte Kanada'nın Montreal şehrine göç etti. Fakat istedikleri , bekledikleri hiçbir şey yolunda gitmedi ve Türkiye'ye kesin dönüş yaptılar! Kanada'nın sağlık sistemi, ırkçılık, Fransızcanın zorluğu ve Murat Soner ve ailesinin başına gelenler yeni bölümde! Murat Soner Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/muratsoner ►Bize Destek Olmak İster Misiniz? : https://www.patreon.com/kanadageyikleri ►Tüm Videolarımız: http://www.youtube.com/kanadageyikleri ►Bizi Takipte Kalın http://instagram.com/KanadaGeyikleri http://facebook.com/KanadaGeyikleri http://twitter.com/KanadaGeyikleri ►Kullandığımız Ekipman ve Programlar • Ana Kamera: Canon M50 • Yardımcı Kameralar: Sony A6000 – • Mikrofon: Takstar Shotgun Mic • Kurgu: Adobe Premiere Pro CC
       Takip Ettiğiniz Kuruluşlar
       Tartışmalar
       •  ·  312
       •  · 
       •  · 
       Aşağıdaki metin Doktor Babalar Facebook grubunda Sn. Dr. Utku Ersözlü'nun gönderisinden alınmıştır.T…
       •  · 
       •  · 
       •  · Çoook doğru
       •  ·  347
       •  · 
       Daha kolay ve hızlı ulaşım için Hekim.Net i telefonunuzun ekranına ekleyebilirsiniz.Tüm telefonlar i…
       •  ·  367
       •  · 
       Arkadaşlar bugüne kadarki alkol ve sigara bağımlılık tedavilerimde farkına vardığım ve hangi tür ted…
       •  ·  390
       Aşağıdaki kısa makaleyi 2007 yılında mesleki olmayan bir ortam için yazmıştım, bayağı zaman geçmis s…
       •  ·  1255
       36 yaşında erkek hasta ağır kalp yetmezliği sebebiyle hastaneye yatırılıyor.Antikoagülan tedavi veri…
       •  ·  543
       •  · 
       •  · 
       Endüstri tarafından ilaç olarak sunulunca #Omega3 ler kıymete bindi....10 Kasım 2018'de duyurulan 2 …
       •  · 
       •  · 
       •  · Maddi durumu iyi olan ihtiyacı olduğunu düşündüğüm hastalarıma ben de düzenli olarak omega önermekte…
       •  ·  592
       Michael (Joseph) Jackson 29 Ağustos 1958, Indiana ABD'de doğdu 25 Haziran 2009, Los Angeles'ta kimil…
       •  ·  957
       •  · 
       Hekim.Net in meslektaşlarımıza bu hizmeti sınırsız alan ile ücretsiz verdiğini hatırlatalım. Bizim s…
       •  ·  1659
       Ücretsiz üyelik için burayı tıklayınız. Hekim.Net'e üyelikHekim.Net bir hekim kuruluşudur ve temel a…
       Bilgi
       Ad Soyad:
       Kutalmış Cem Bağdatlı
       Tibbi Kariyeriniz:
       Uzman Hekim
       Uzmanlık Alanı:
       Aile Hekimliği
       Tıp Fakülteniz:
       İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İstanbul Tıp
       Mezuniyet Yılınız:
       1994
       Çalıştığınız Kurum:
       Hekim.Net Bilişim A.Ş.
       Çalıştığınız Kent:
       Yurtdışı
       Arkadaş sayısı:
       Takipçi sayısı:
       Üyelik
       Yönetici
       Bloglarım
       Albümlerim

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       dünya hayvanların da

       dünya hayvanların da

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Türkiye dahil çeşitli ülkelerde 22 Nisan itibariyle salgın bitiş tarihi tahminleri:

       Singapur University of Technology and Design (SUTD), Data-Driven Innovation Laboratory'nin yaptığı hesaplamalara göre 22 Nisan itibariyle çeşitli ülkelerde salgın bitiş tarihi tahminleri:

       22 Nisan itibariyle çeşitli ülkelerde salgın bitiş tarihi tahminleri:

       Singapur University of Technology and Design (SUTD), Data-Driven Innovation Laboratory'nin yaptığı hesaplamalara göre 22 Nisan itibariyle çeşitli ülkelerde salgın bitiş tarihi tahminleri:

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu - Sevenlerinin Veda Sözleri

       Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu - Sevenlerinin Veda Sözleri

       Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu-Saygı Duruşları

       Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu-Saygı Duruşları

       Royal Institution

       Royal Institution 18. yüzyılda nasılsa halen o şekilde korunuyor.Michael Faraday'ın laboratuarı olduğu gibi duruyor...Anfideki kürsü 18. yüzyıldan bu yana ne dersler, ne buluşlar görmüş...O kürsüden 15 Nobel çıkmış, 10 element keşfedilmiş.Korunuyor, yıkılmıyor, en büyüğünü yapma derdine düşülmüyor, beton basılmıyor....Bu tür kurumların bilim camiasına nasıl büyük bir özgüven verdiği tahmin edilebilir...

       Özel

       Erişim engellendi. Bu özel bir içerik.

       Neleri anladık...

       Neleri anladık...

       CoVid-19 Yeni Teşhis Tedavi Algoritmaları

       Yeni Tehis Tedavi Algoritmaları
       Benim Anketlerim

       Özel

       Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Anketi Göster' eylemini kullanamazlar.

       Özel

       Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Anketi Göster' eylemini kullanamazlar.

       Özel

       Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Anketi Göster' eylemini kullanamazlar.
       Dosyalarım
       Fotoğraflarım
       Benim Videolarım
       Benim SSSım
       My MiniTestler

       Hekim.Net

       Close