Dr. Dt. Mustafa Yasin YETER Ortodonti Uzmanı - Eskişehir

Diş Hekimi

Ortodonti Uzmanı

Lingual ortodontik tedavi

Ortognatik Cerrahide 3D planlama

Invisalign tedavisi


Profil Akışı

Yapılacak olan tedavi, uygulanan teknik, hasta yaşı ve uyumuna bağlı olarak diş teli tedavisi süresi değişmektedir. Ortalama olarak 1,5-2 yıl sürmektedir. 


İmplant çene kemiğiyle kaynaştığı ve bu sebeple yerinden oynatılamayacağı için diş teli tedavisinden sonra implant yapılması tercih edilir. Ancak implant varken, bu durum dikkate alınarak bir tedavi haritası çıkartılıp ortodontik tedavi yapılması mümkündür.


Ortodonti tedavide diş çekilme gereksinimi vakadan vakaya göre değişmektedir. Çapraşıklığı çözmede yardımcı yer kazanma yollarından biridir. İstenmeyen diş hareketlerini sonlandırmak için yapılır.

Alt ve üst çene kemiklerinin birbirlerine ve kafa kaidesine göre konumunu ilgilendiren bozukluklarda, eğer hastanın büyümesi bitmişse, bu bozuklukların düzeltilmesi için çene ameliyatları gerekebilir.

Aramızda bisikletle uzun tura çıkan var mı? 


Ben genellikle antreman için yol bisikletine biniyorum.

Diş teli (ortodonti) tedavisinde bazı kuvvet elemanları vardır. Yaylar zemberekler lastikler vb. Tedavideki ihtiyaca göre lastik kullanılabilir. Buna hekim karar verir. 

Braketler ve teller özellikle tedavi başında yanak ve dudaklarda yara yapabilir. Bunu önlemek için tedavi başından itibaren, batan braket ya da telin üzerine Ortodontik mum koyabilirsiniz. Eğer ortodontik mum bulamazsanız , bulana kadar şekersiz sakız da koyabilirsiniz. 


Evet. Geliştirilen en son teknolojiler, ortodonti alanına da uygulanmaktadır. Bu teknolojiler yardımıyla planlaması ve üretimi yapılan şeffaf plaklarla ağız hijyeni ve estetiğinizden ödün vermeden ortodontik tedavi olabilirsiniz. image_transcoder.php?o=bx_froala_image&h=112&dpx=1&t=1557563182

Ortodontik tedavide çok değişik materyallerden üretilmiş, değişik ihtiyaçlara göre modifiye edilmiş braket çeşitleri bulunmaktadır. Estetik ihtiyacınız, tedavi karmaşıklığı, tedavide gereksinimler ve ekonomik boyut braket seçiminizi etkiler. Doktorunuzla konuşarak tedavi ve sizin için en uygun braketi seçebilirsiniz. Unutmayın asıl işi braket değil ortodontist yapar. image_transcoder.php?o=bx_froala_image&h=111&dpx=1&t=1557562552

Braketler dişe zarar vermez. Ancak ortodontik tedavi sırasında braketler etrafında yiyecek birikimi olur. Eğer hasta, braket çevresindeki yiyecek artıkları ve plakları uzaklaştırmazsa (etkili diş fırçalama ile), bu plağı fermente eden karyojenik bakterilerin ürettiği asit diş çürüklerine neden olur. image_transcoder.php?o=bx_froala_image&h=110&dpx=1&t=1557562037

Ortodontik tedavi görmenin yaşı yoktur. Her yaşta ortodontik tedavi olabilirsiniz. Tedavi seçenekleri ise malokluzyonun (bozukluk) tipi ve hasta yaşına göre değişir.

Klinik ve klinik uygulamalar ile bazı kişisel fotoğraflarımı görebilirsiniz.

Üyelik

Tıbbi İçerik Yazarı

Hekim.Net Puanları

Orta Kıdem

Toplam puan: 209.0

Bir sonraki seviye için 792.1 puan kaldı
Bilgi
Kuruluş Adı:
Dr. Dt. Mustafa Yasin YETER Ortodonti Uzmanı - Eskişehir
Doktor Adı:
Mustafa Yasin YETER
Telefon Numaraları:
+90 222 2334424, +90 507 8202404
Sokak ve bina adresi:
İsmet İnönü-1 cd. No:51/9
Mahalle:
Hoşnudiye Mh.
Kurum / Kuruluşun Bulunduğu Kent:
Eskişehir
Uzmanlık ve İlgi Alanları:

Diş Hekimi

Ortodonti Uzmanı

Lingual ortodontik tedavi

Ortognatik Cerrahide 3D planlama

Invisalign tedavisi


Harita
Tıbbi Makaleler
Albümlerim

Mustafa Yasin YETER

Klinik ve klinik uygulamalar ile bazı kişisel fotoğraflarımı görebilirsiniz.
Intraoral scanner ile okluzal kontakları görüntülemesliding jig for molar distalizationpal distalizer ile minivida destekli molar distalizasyonuklinik graffitiInvisalign aligner sistemiincognito lingual braket sistemiiTero intraoral scannerSeramik braket ve estetik teller
Benim SSSım

Hekim.Net

Close

Hekim.Net

Close