Bir zamanlar neydik...

Yıl 1995 ilk görev yerim Ordu Perşembe ilçesi Bolatlı (Istanbul Boğazı) köyüne mecburi hizmete gittim.

Köyde biraz çalıştıktan sonra ilçe merkezine aldılar.

Halk bir tatlı bir tatlı, inanılmaz sevecen insanlar...

Kısa sürede çok güzel ilişki kurduk halkla... İlçenin çarşı caddesinde insanlar 20-30 mtden ayağa kalkmaya başlıyorlar. üç dört dükkanda çay içmeden caddeden geçemez oldum :)

Belediye başkanımız Ertekin Çolak abi her hafta ya gelir, ya telefon açar doktorum bir ihtiyaç var mı emret derdi...

Ramazan geldi herkes iftara davet ediyor ama ramazan sadece bir ay... Randevu defteri tutmaya başladım, bir haftada tüm ramazan iftarları doldu.

Derken muayenehane açmaya karar verdim. Eşya lazım tabii, sadece buzdolabı aldım, bunun dışında herşeyi Perşembeliler hediye etti.

Muayenehane küçük bir apartmanın 1. katında oldukça yüksek tabela takmak sorun... Belediye Başkanı Ertekin abi doktorum sen ne dert ediyorsun itfaiye takar hemen tabelanı dedi, takıverdıler...

Küçücük bir muayenehane bir çiçek geliyor bir çiçek geliyor... İlçedeki 2 çiçekçi geldi hocam bizde çiçek kalmadı insanlar çiçek istiyor, bunları bize geri satın demezler mi :) yaa ayıp olur nasıl yapsak, olmazsa şimdi yarısını alın ama sağlık ocağına bağış yaparsınız dedim. Çiçekleri 2 tur döndürdük sanırım ama herkes kendi çiçeğini gördüğü için sorun olmadı...

o muayenehaneden kazandığım paralarla ihtisas başlangıcında kendime bir Ford Sierra almıştım, sonra ne arabalar geldi geçti, o Sierrayı satmadım.

20 küsür yıl oldu hala görüşüyorum birçok Perşembeli ile.


  • 1624
Yorumlar (0)
Bilgi
Kategori:
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:

Close