Hekim.Netin amacı ne? Nasıl yaşatılacak? Neler ücretsiz? Neler ücretli olacak?

Hekim.Net bir hekim kuruluşudur ve temel amacı meslektaşlarımızın dağınık gruplarını, forumlarını ve benzeri online aktivitelerinin etkin olarak biraraya toplanacağı bir ortam oluşturmaktır.

Hepimizin kullandığı Facebook Twitter Instagram gibi mecralarda yazdıklarımız uçup gidiyor. Bu mecralar adeta online davranışın fastfood merkezleri haline geldi.
Anlık gönderiler. likelar, gülücükler farklı bir davranış modeline itiyor insanı. Gündelik stress atmak için belki iyi birsey bu, belki de bu davranış modeli ile hayatın başka alanlarında kayıplarımız oluyor.

Örneğin bir Facebook grubunda bir meslektaşımız çok güzel bir vaka danışıyor, onlarca diğer meslektaşımız fikirlerini söylüyorlar ama sonuçta bütün bunlar uçup gidiyor.
Çünkü bu mecralar sıradan kullanıcıya göre optimize edilmişler ve hekimler gibi özellikli toplulukların ihtiyaçları sıradan kullanıcı ile paralel olmuyor.

Bu sebeple Hekim.Net gibi bağımsız bir portale ihtiyaç var.

Hekim.Net ne tür hizmetleri ücretsiz verebilecek?

Hekim.Net temel tüm hizmetleri sürekli olarak ücretsiz sağlamaya çalışacaktır. Bu temel hizmetlerin maliyetleri için gereken kaynaklar ek hizmetler isteyen meslektaşlarımızdan ve kurumlardan ve ilerde Tibbı Etik ve Deontoloji kurallarına uygun olarak portal içerisine alınacak reklamlardan sağlanacaktır. Reklam gelirleri oluştuğunda, bu reklam gelirlerinin %30u veya kârının %50si (hangisi daha çok tutarsa) öncelikle vefat etmiş meslektaşlarımızın çocuklarına burs olarak aktarılacaktır.

Aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere planlanan ücretsiz hizmetler;

 •  Isteyen her meslektaşımıza dradı@hekim.net şeklinde ücretsiz email adresi
  Bu hizmeti Hekim.Net olarak zaten 15 yıldan daha uzun bir süredir veriyoruz. Halen 2000 e yakın meslektaşımız Hekim.Net email adresi kullanıyor. Bu hizmetimiz 10 yıl kadar önce Google ile yaptığımız anlaşma ile Gmail ile entegre edilmişti. Yani dradı@hekim.net email adreslerini tamamen Gmail alt yapısı ile kullanıyorduk. Alışılmış Gmail alt yapısı birçok avantaji ve ek Google hizmetleri sebebiyle  hala favorimiz ancak yeni dönemde  Yahoo, Hotmail ve benzerleri alt yapıları da kullanabilmeniz için çaba göstereceğiz.
  Hekim.Net emailini nasıl alacaksınız?
  Ana sayfada sol tarafta veya telefonlarda en üstte Profil düzenle linkine tıklayarak kişisel profilinizi düzenlemeye girdiğinizde Hekim.Net emaili için göreceğiniz alanı doldurun.
  Bu alanda  dr ünvanı, ad ve/veya soyadınız tam olarak geçmeli eğer çok uzun oluyorsa birinden birisini  tek harf şeklinde kısaltabilirsiniz. Seçtiğiniz email adresi başka bir meslektaşımız tarafından kullanılıyorsa biz size birkaç öneri yapacağız ve seçiminize göre emailinizi oluşturacağız.
  Örneğin :
  drcembagdatli@hekim.net  drcbagdatli@hekim.net drcemb@hekim.net drcem.bagdatli@hekim.net
 • Hekim.Net portalinin tüm içeriğini aktif olarak ve süresiz kullanmaya ücretsiz üyelik
 • Hekimler için dradi.hekim.net veya www.hekim.net/dradi şeklinde ücretsiz mini web siteleri
 • Klinikler, hastaneler, dernekler, ASM, TSM ve her türlü resmi kuruluş için ücretsiz hosting
  • klinikadi.hekim.net ASMadı.hekim.net veya kendi alanadları ile ücretsiz hosting (500 MBa kadar gerekirse sınırsız arttırılabilir. Kendi alanadlarını kullananlar ücretsiz hosting için web sitelerine Hekim.Net tarafından desteklenmektedir logosunu yerleştireceklerdir. ).
  • Hosting hesabına bağlı yüzlerce hazır program.

Hangi Hizmetler Ücretli Sağlanacak?

Hekim.Netteki ücretli hizmetler varolan alt yapı ve 20 yıla yaklaşan sürede oluşan bilgi birikiminin verimli kullanılması ile ücretsiz temel hizmetlerin ve ileride oluşabilecek reklam gelirleri ile öğrenci burslarının sağlanabilmesini amaçlar.

Ileride yeni hizmetlerde geliştirebileceğimizden aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere:

 • Ücretli Hosting
  • Hekim.Net tarafından desteklenmektedir logosuna gerek olmadan tamamen alanadına özel, esnek alan MB seçenekleri ve email adresi seçenekleri içeren, cpanel ve tüm tek tıklamalı softacolous  kurulumları mevcut şekilde.
 • Online Hasta Takip Programı Türkçe, laboratuar entegrasyonu ile birlikte, her yerden ulaşılabilen hasta kayıtları sağlar.
 • Portal dışında halka yönelik sayfalarımızda öne çıkan makaleler ve Tıbbi Etiğe uygun tanıtımlar
 • Portal içerisinde Tıbbı Etik ve Deontoloji Kurallarına uygun özelleştirilmiş reklamlar.
Yanıtlar (0)