Profil Akışı

Belgesel meraklıları buraya...

Aşağıdaki makalemi yıllar önce, 1994 yılında üniversitede öğrenciyken yazmıştım. 9 ay bilim kurulunda bekleyip, epeyi bir sansüre uğradıktan sonra Bilim ve Teknik Dergisi'nde yayınlandı. O zamanlar Bilim ve Teknik Bilim ve Teknikle uğraşıyordu..

Anlatılan temel şey aslında her birimizin sinir sisteminin kendi algısal evrenini yaratttığı ve bu algısal evrenlerin kişiye özel olduğu, herkesin en temel algılarının bile tamamen farklı şekilde kişisel bilinçalanlarında yeralabildiği olgusu.

20 yıl önce bu konular bilim dünyası için oldukça yabancıydı... Matrix filmleri henüz çekilmemişti :)

İlerleyen zaman içinde bu hipotezimi temel alan yeni makaleler de hazırlıyorum.

Aşağıdaki metin Doktor Babalar Facebook grubunda Sn. Dr. Utku Ersözlü'nun gönderisinden alınmıştır.


TTB NE İŞE YARAR, ÜYELİK ZORUNLU MU, NİYE AİDAT ÖDÜYORUM VB YAZAN/YAZACAK BABALARA NOTLAR
 1. TTB 6023 SAYILI YASAYLA KURULU BİR MESLEK ÖRGÜTÜDÜR.
2. 12 EYLÜL 1980’e kadar tüm hekimlerin üye olması zorunlu iken, 12 Eylül sonrası  sadece özelde ve/veya serbest çalışanlar için üyelik zorunluluğu kalmıştır. Yani TTB, darbe mağdurudur ve özel sektörde çalışan her hekimin üye olması zorunludur.
 3. TTB ve Yerel  Odalar ayrı ayrı bağımsız kuruluşlardır. Her yerel odanın yönetimi bağımsızdır
 4. Aidatlar, bakanlar kurulunca belirlenir
 5. OHAL döneminde dahi, hiçbir TTB Yöneticisi FETÖ cülükle suçlanmamıştır
6. Hiçbir TTB yöneticisi PKK Terör örgütüyle bağlantısı olduğu için yargılanıp mahkum olmamıştır (en sık kullandığınız argümanlardan biri)
7. Son 16-17 yıldır TTB Hukuk bürosunun yargı yoluyla iptal ettirdiği yasa, yönetmelik, genelge vb… sayısı, ülkedeki tüm  STK’ların kazandığı davalar toplamından fazladır
 8. 2003 ve öncesi alınan İşyeri Hekimliği Sertifikasını kullanabiliyorsanız, 2003-2010 arası aldığınız sertifikanız hala geçerli ise bunu TTB’ye borçlusunuz
 9. En önemlisi: Bugün, siz ve tüm hekimler TTB Asgari ücret tarifesinin dışında bir ücrete evet demeseydiniz, tam gün işyeri hekimliği ücreti 7.000 TL civarı yerine 18,000 TL civarı olurdu; özel hastane uzman hekim maaşları branşa göre mevcudun en az 2 katı olurdu. Bu nedenle hekişlerin kamudan özele kaçışını engellemek için, hekim maaşları mevcudun çok üzerinde olurdu. Yani MAAŞLAR İÇİN TTB NE YAPTI Kİ diyenler, aslında mevcut hekim maaşlarının bilmeden de olsa sorumlusudurlar….
 10. Bundan sonra, bu grupta TTB’ye sallamak isteyen arkadaşlar önce lütfen bu bilgi notunu okusun, sonra da istediği gibi TTB hakkında atıp tutsunlar… En azından fikir sahibi olarak değil bilgi sahibi olarak sallamış olurlar


Arkadaşlar ASM / muayenehane / klinik web siteleriniz için hala para veriyor musunuz? VERMEYIN! Hekim.Net sunucuları emrinizde! 

Mesleğimize özel sosyal medya platformumuz Hekim.Netin ASmler, muayenehaneler, klinikler icin ücretsiz hosting programımız kapsamında Alanya Alaaddin Keykubat ASM, Balikesir Ivrindi 1 Nolu ASM, Van Ipekyolu Merkez 4 nolu ASm, Gümüşhane Merkez 1 nolu ASM de aramıza katıldı ve Hekim.Net sunucularında sitelerini oluşturmaya başladılar.
Aile Sağlığı Merkezlerimize ayrıca asmadi@hekim.net şeklinde birer email adresi de tahsis edildi ve ASM adresine gelen mesajların doğrudan ASMler içerisindeki isteyen meslektaşlarımızın emaillerine dağıtımı sağlandı.

https://ivrindi1noluasm.hekim.net
https://ipekyolu4noluasm.hekim.net
https://alaaddinkeykubatasm.hekim.net/
http://gumushane1noluasm.hekim.net/

Başvuru için Mesajlardan doğrudan bana yazın. Aynı gün içerisinde siteniz açılır.

... veya buraya git: 2018