Doktor
Yasemin Savaş
Medikal Estetik
Hakkımda
Doktor
Yasemin Savaş
Medikal Estetik

İstanbul Tıp Fakültesi 1994

Fransa’da Dr.Jackues’ten mezoterapi eğitim sertifikası.

İtalya’dan mezoterapi eğitim sertifikası.

İsveç’ten hyaluronik asit enjeksiyon teknikleri sertifikası.

Monako’dan antiaging uygulamaları sertifikası.

Türkiye Sağlık Bakanlığı’ndan mezoterapi, ozon terapi ve medikal estetik uygulama sertifikası 

Özel Kadıköy Vatan Hastanesi Acil Servis hekimliği 1995 - 1997

Kadıköy Sağlık Grup Başkanlığı Yardımcısı 1997 - 2009

Lazer Clinic Estetik ve Güzellik Merkezi - Medikal Estetik Hekimi 2003

Flavius Estetik ve Güzellik Merkezi Medikal Estetik Hekimi 2004

Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Kliniği 2005-2014

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniğini 2015-

Yüz güzelliği için;
Cilt bakımları, akne tedavisi, peeling, botoks, botoks ile kırışıklık tedavisi, botoks ile gülüş estetiği , kırışıklık tedavileri, cilt gençleştirme, dolgu, leke tedavisi, odaklı ultrason, iple yüz askılama, iple yüz germe, radyofrekans , iğneli radyofrekans, gençlik aşısı , nem aşısı, prp, oksijen terapi, somon DNA, mezolifting, maske uygulamaları, el gençleştirme , ameliyatsız göz kapağı estetiği, saçlı deri bakımı, saç mezoterapisi , kök hücre ile saç tedavisi uygulamaları.

Vücut güzelliği için;
Selülit, sarkmalar, çatlak ve lokal yağlanmalarda radyofrekans , buzlu şoklu lipoliz, ozonterapi, elektroterapi , beslenme ve diyet danışmanlığı , infrasonic liposuction , pressoterapi , mezoterapi, kılcal damar tedavisi, fokuslu ultrason, lazer epilasyon, genital bölge estetiği ve gıda intoleransı testi uygulamaları yapılmaktadır.

0216 575 75 00
Dr. Yasemin Savaş - Kaliteli Yaşam Kliniği Ataşehir / Nişantaşı
Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Cad. Şenlik Sk. 14/A Ataşehir, İstanbul Ataşehir İstanbul
Sosyal Medya Hesapları
bir blog ekledi 


Güzel bir yüz, geniş ve kıvrımlı elmacık kemikleri, orantılı bir alın bölgesi ve belirgin bir çene hattı ile kendini göstermektedir.

Artık gelişen teknoloji ile , deforme olan bölgelerimize acısız ve iz bırakmadan form kazandıracağımız birçok yöntem mevcuttur. Özellikle yüz, boyun ve el bölgesi, yaşlanmadan en çok etkilenen ve bu bozulmalara karşı en çok müdahale ettirdiğimiz bölgelerimiz arasındadır.

Yaş­la be­ra­ber kemiklerde erime , kas yoğunluğunda azalma , yağ dokuda erime ve azalma , cilt dokuda kollajen ve elastin kayıpları yaşanır.Bu azal­ma ve kayıplar sonucunda so­nu­cun­da yaş­lan­ma be­lir­ti­le­ri da­ha da be­lir­gin ha­le ge­lir sarkmalar başlar , ciltte nem ve parlaklık kayıpları meydana gelir, yüz böl­ge­sin­de­ki kı­rı­şık­lar, kıv­rım­lar ve oluk­la­rı oluş­ur  ve yüz ovali bozulur .

Yüzdeki sarkma ve toparlanma için doğal bir yöntem olan sıvı ip uygulaması , yaşlılık belirtilerinin hızla düzeltilmesi ve vücudun kendi kendine doğal olarak kolajen uyarımını sağlaması ile daha fazla hacim görüntüsü oluşumunu kombine eder. Sıvı ipin avantajı doğal bir görünüm, dolgu efekti yaratmadan kişinin kendi kolejinini uyararak meydana gelen bir toparlanma sürecinin olması ve hastanın hemen normal hayatına dönebiliyor olması .

Sıvı ip uygulaması; 

  • Gıdı Toparlama

  • Yanak Sarkmaları

  • Göz Kenarındaki Kaz Ayağı Çizgileri

  • Boyun ve Çene bölgesindeki Sarkmaların Toparlanması

  • Kaş Kaldırma

  • Yüz Ovalinin Yeniden Oluşturulması

  • Elmacık Kemiği gibi bölgeleri düzeltmekte ve yaşlılık belirtilerini yok etmekte kullanılabilmektedir.

Sıvı İp , sarkma problemi olan elastikiyet kaybı olan ve doğallığından ödün vermek istemeyen herkese uygulanabilinir. Lifting etkisi , yüzde toparlanma , gençlik ve fresh bir etki yarattığı için erkeklerde de tercih edilen bir yöntem. İşlem tüm yüz bölgesine, boyun ve ellere yapılabilir. İşlemin etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1-2 yıl sürüyor.

bir blog ekledi 


Dolgu ve botok, doğru uygulandığı takdirde hedeflenen doğal güzelliği elde etmek için kullanılan en etkin yöntemlerdir. Özellikle yüzde belirginleşen çizgileri yok etmek için kullanılan botox, çoğu zaman dolgu yöntemi ile karıştırılıyor. İkisi de enjeksiyonla uygulanıyor ve ikisi de kırışıklıkları azaltıyor. Herhangi bir iyileşme dönemine ihtiyaç duyulmadan günlük sosyal yaşantıya hemen dönmeye imkan veren dolgu ve botoks uygulamaları uzun yıllardır güvenle kullanılmakta ve yeni uygulama teknikleri sayesinde çok daha iyi ve doğal sonuçlar alınabilmektedir. Ancak botox ile dolgu arasında pek çok fark bulunuyor. Her iki yöntemin hem içerikleri hem etki mekanizmaları hem de yüzdeki kullanım amaçları birbirlerinden tamamen farklı.

Botox'un kullanım alanı

 Başta sadece yorgun olduğunuzda fark edilen hafif çizgiler yaş ile belirginleşir ve derinleşir. Yüzümüzdeki kırışıklıkların bir kısmıda yüzümüzü şekilden şekile sokan mimik hareketlerimizdir. Botox bu mimikleri kısıtlayarak hem görünümü düzeltir hem de çizgilerin derinleşmesini önler. Botox'un en etkili olduğu yerler, mimikler sonucunda oluşan hareketli çizgilerdir. Bunlar genellikle alında, kaşların arasında ve göz kenarlarında ortaya çıkar. Botox özellikle alın ve göz çevresindeki çizgilerde çok etkilidir. Botox nedeniyle mimikler kısıtlandıkça, hem alışkanlıklar değişir hem de kaslar dinlenerek toparlanır. Mimik çizgileri yüzün daha çok üst yarısında oluştuğundan botoxsun en çok uygulandığı yerler, kaş arası ve alındır . Bunun sonucunda kırışıklıklar gerçekten azalır ve botox ihtiyacı seyrekleşir. Botoxsun, yaklaşık 4-6 ay içerisinde etkisi azalarak kaybolur ve bu dönem sonunda uygulama tekrarlanır. Botox yaştan bağımsız yapılabilir , 18 yaş üstüne rahatlıkla yapılabilir hatta tıbbi nedenlerden dolayı yapılacaksa daha erkende yapılabilir.Örneğin kol altı terleme şikayeti veya dış gıcırtdatma şikayeti var ise erken yaşta da tedavi yapılabilinir.İhtiyaca göre gerçekten endikasyonu varsa yaştan bağımsız olarak tedavi yapılabilinir.

Dolgu’nun kullanım alanları

 Dolgular ise zamanla kolajen kaybına bağlı olarak çöküntüye uğrayan, büzülen, cilt altındaki dokuları azalıp boşalan ve sarkan yerleri dolgunlaştırmak için kullanılır, kısacası hacim kaybı olan bölgelerde tercih edilir. Çok farklı maddelerden üretilen dolgu maddeleri mevcuttur. Bunlar içerisinde bugün en güvenli olduğu bilinen ve normal dokuya benzerliğiyle en doğal sonucu veren hyaluronik asit içeren dolgulardır. Dolgu uygulamalarından en çok faydalanılan bölgeler ise dudaklar, elmacık kemiklerinin üzeri, orta yüz bölgesi, göz altı oluğu, yanak-dudak kenarı arasındaki çizgiler, yanaklar, kaşlar ve çenedir . Hyaluronik asit dolgular uygulandığı bölgede 12-18 ay kadar kalarak etkilerini göstermektedir.

 

Yüzdeki yaşlanma etkileri bir bütün olarak düşünüldüğünde botox ve dolgu uygulaması birbirini tamamlayıcıdır ve kombine olarak uygulandığında yüzün bütününü gençleştirirken yüzün estetik üniteleri arasında daha doğal ve yumuşak geçişler elde etmeye olanak verir.

Önemli olan doğal uygulama yapmak 

Doğal uygulama yapmak tabi ki mümkün. Kişinin ihtiyacına göre , doğru bölgelere doğru dozlar ile verildiğinde doğal bir görüntü sağlanır. En büyük hatalar yanlış doz ve yanlış bölgeye uygulamalar , endikasyondan uzak uygulamalar, kişiyi doğal görüntüsünden uzaklaştıran uygulamalar ve kişinin ihtiyacı olmasa bile uygulamanın yapılması ve abartılı yapılması. Bu tedavilerde kişiye özel uygulama yapılması gerekir bundan uzaklaşılması yapılan en büyük hatadır. Herkese tek tip uygulama yapılmaması gerekir, yapılan hatalardan biride hastanın isteklerinden beklentilerinden bağımsız hareket edilmesi ya da tam tersi tamamen onların istekleriyle hareket edilmesidir. Burada doktor olarak doğruyu bulmak ve doğruyu uygulamak önemli olan husustur.

Harita

Hekim.Net

Close