Sık Sorulan Sorular
SSS Kategorileri
Alfabetik Sıralama
2 A B Ç D E F G H K L N O P S Ü V W Y


Kabız kalmamak için posalı gıdalar tüketip, bol su içmek ve egzersiz yapmakTuvalette çok ıkınmamak ve 2 dakikadan fazla oturmamakAlkol ve kafein tüketmekten kaçınmak ve kilolu isek zayıflamakKabızlık yapan ilaçlardan uzak durmalıyız.


2

Hemoroidli hastalarda ameliyattan sonra da ufak tefek şikayetler olabilir, ayrıca hastalığın tekrarlaması mümkündür. Makatta benzer şikayetler yapan başka hastalıklar vardır. Bu nedenle ayrıntılı muayene ve konacak tanıya göre tedavi belirlenebilir.


A

Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Nasır, Lipom tedavisi Şişli İSTANBULAnal fissür ameliyatında spazm yapmış internal kas kesilir ve anal kanal basıncı düşürülür.
Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Nasır, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBULBüyük abdest esnasında cam kesiyor gibi ağrı ve bazen kanama görülür.
Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Nasır, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBUL Kabızlık sonucu oluşan sert ve hacimli tuvalet anal kanaldan geçerken mukoza çok gerilir ve sürtünme ile sıyrık ve çatlak olmasına neden olur.
Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Nasır, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBUL Anal fissür hastalığının bütün tedavi yöntemlerinde nüks etme ihtimali var. Ameliyatta ve botox tedavisinde bu oran düşük, ilaçla tedavide çok yüksektir.
Makalenizi yayınladıktan sonraki kısa sürede hızla iyi sonuçlar almak için aşağıdaki önerilerden yararlanabilirsiniz.semptom/şikayet/hastalık + tedavi/yöntem iyi sonuçlar verir. Semptom/şıkayet/hastalıkta kullanılan kelimelerin yalın halleri daha etkili olur.Örnekler:Bel ağrısı tedavisi için manuel terapiBurada bel ağrısı en sıklıkla aranacak terimdir, dolayısı ile başlığımızda bunu içerdik. Örneğin belağrısında manuel terapi kullansaydık, bel ağrısı aramalarında sekonder sonuçlara düşerdik. Ayrica yine en sık olması muhtemel ikinci arama bel ağrısı tedavisi ni kapsamamış olurduk.Semptomları şikayetleri tek tek ayrı makalelerde ve başlıklarında kullabilirsiniz. Böylece hem daha spesifik şıka


B

Op.Dr.Nizam KURTDERE  Ben, Siğil, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBUL- Ben aldırmak riskli mi sorusuna çok sık rastlıyoruz. Tıbbi kurallara uymak şartı ile ben aldırma işlemi riskli değildir. Hatta bende şüpheli bir durum söz konusu ise; benin tamamen ya da kısmen alınarak patolojik tetkikinin yapılması kanser riskine karşı erken teşhisin sağlanması ve doğru tedavinin yapılması açısından çok önemlidir. 
Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBULBen tedavisinde cerrahi yöntem patolojik tetkik yapılabilmesi nedeniyle sağlıklı olmasına rağmen iz kalma ihtimali yüksektir. Laser tedavisinde patolojik tetkik mümkün olmadığından tıbbi olarak çok tercih edilmemelidir, ayrıca hacimli benlerde etkisizdir. Radyofrekans ile ben tedavisinde hem patolojik tetkik yapılabilmesi açısından hem de özellikle derin olmayan benlerde çok iyi estetik sonuçlar alındığından son zamanlarda daha sık tercih edilmektedir.
Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBULBenler geleneksel cerrahi, laser ve radyofrekans ile tedavi edilmektedir.
Op.Dr.Nizam KURTDERE Ben, Siğil, Lipom Tedavisi Şişli İSTANBULTıbbi açıdan hızlı büyüyen, rengi değişen, asimetrik, sınırları düzensiz ve kanayan benler şüpheli ben olarak değerlendirilir. Şüpheli benler alınıp patolojide tetkik edilmesi ile kanserleşme olup olmadığı kesin olarak anlaşılır.


Ç

Alt ve üst çene kemiklerinin birbirlerine ve kafa kaidesine göre konumunu ilgilendiren bozukluklarda, eğer hastanın büyümesi bitmişse, bu bozuklukların düzeltilmesi için çene ameliyatları gerekebilir.#dişteli #çeneameliyatı #çenecerrahisi #ortodonti #eskişehir

Hekim.Net

Close