•  · 1 arkadaş

Yağlı karaciğer teşhisinde fibroscan

48 yas kadın hasta, uzun suredir şeker hastası. 

Biyopsiden korkuyor ve alternatif olarak FIBROSCAN  ile karaciğere baktığımızı biliyor.Ulrrasonografi ile bakiyoruz ve karaciğerden  emin olamıyoruz. Hastanın kan değerlerinde belirgin bir anormallik, sitopeni yok. Hemen fibroscan cihaz ile bakıyoruz. Karaciger sertliğini 24 kpascal olarak olçüyoruz.Yani hastada siroz gelişmiş durumda , bunu net olarak ortaya koyuyoruz. Yağlanma   skoru 304, yani NASH dediğimiz yağlı iltihaplı karaciğer hastalığı zemininde  siroz gelişmiş durumda...2 dakikada hastaya sanal biyopsi yaparak FIBROSCAN ile tanıyı net olarak koyuyoruz...Hızlı, güvenilir ve doğru tanı Fibroscan ile geliyor...Teknoloji çok büyük kolaylık aağlıyor, riskleri azaltıyor.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=vdiua7ejphb9ecqmhsvgrqiqbn5fduqj.jpg


1 0 0 0 0 0
  • 318

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close