•  · 1 arkadaş

Sistematik incelemenin önemi: Akut bilier pankreatit teşhis ettiğimiz hastada AC'de tümör yakaladık.

70 yaş erkek hasta ..bize karin ağrısı ile  geliyor...
Tahlillerinde kanda amilaz ve karaciğer enzimleri yüksek ve kesede çamur ve tas görüyoruz. akut biliyer pankreatit tanısı koyuyoruz. Hastayı kısa zamanda toparlıyoruz.
Ancak hastanın akciğer filminde sağda yaklaşık 3 cm kitleyi yakalıyoruz. Tomografi bulgumuzu doğruluyor ve girişimsel radyoloji ekibimizce akciğer kitlesinden tomografi eşliğinde biyopsi yaptırıyoruz. Patoloji bölümünde hastaya akciğer epidermoid kanser tanısı konuyor.
Böylece başka bir nedenle yatırdığımız hastada gözden   kaçabilecek çok önemli bir sorunu atlamıyoruz...Simdi hastayı bu yönde yönlendirip tedavisinin yapılmasını sağlayacağız ..Girişimsel radyoloji ekibimizi kutluyoruz...

storage.php?o=bx_posts_photos&f=btrt6klg2ryhyvtc5yznpafsrcxrpcsq.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=h5xnzpdsifp34ppszrxyqzudnsmbfxcy.jpg

0 0 0 0 0 0
  • 253

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close