•  · 1 arkadaş

Pankreas başı tümöründe safra kanalına stent uygulanması85 yas erkek hasta sarılık ve kaşıntı nedeniyle geliyor. MRCP de safra kanali ve pankreas kanalı şiş ve pankreas başında 2.5 cm tumör yapısı görülüyor.  Bu yaşta olan bir hastaya genel olarak yaptığımız tedavi ERCP ile safra kanalına stent koyarak, sarılığının  ve kaşıntısının kontrolünü sağlamaktır.  
Bizde hastamıza  yatışından 2 gün sonra ERCP yapıp safra kanalına videoda görüldüğü gibi stent koyuyoruz ERCP sonrası  hasta rahat sorunsuz. Ertesi gün hasta taburcu oluyor.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=s2yxnhrvetdzzscvbdzkc5qfvubtzyfl.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=dqjzlvagxmincs4ntswcuil857wgufda.jpg2 0 0 0 0 0
  • 226

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close