•  · 1 arkadaş

Mide Tümörü

80 yas kadın hasta, karin ağrısı ve kilo kaybi ile geliyor. Muayenede karinda elimizle kitle varlığını saptıyoruz. Hemen ultrasonla bakıyoruz. Midenin çıkış bolgesinde antrum dediğimiz yerde tümör görünümü dikkati çekiyor. Burada asimetrik duvar kalınlaşmasını yakaliyoruz. Ayrıca eşlik eden büyuk caplı 22 mm lenf nodlarıını göruyoruz.  Hemen endoskopi ile bakıyoruz ve mide antrumunda tümör olduğunu anlıyoruz. Biyopsiler adenokanser geliyor. Bundan sonra hastada PET ve endosono ile tümör evrelenesi yapıp  opere olabilir mi anlayacağız. Ultrason ile mide tümör tanisini ivedilikle koyduğumuz bu hastada, böylece hızlı tanı, doğru hasta yönetimi yapiyoruz.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=3mdlzgqzwe6wy8qsgskltfdvqvqztkfu.jpg

0 0 1 0 0 0
  • 203

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close