•  · 1 arkadaş

Metastatik pankreas ca'da bilier stent uygulaması

 


70 yas erkek hasta. Karacigere yayilmış pankreas unsinat tumorü var. Kemoterapi alırken safra yollarında tümorün basısı   nedeniyle sarılık gelişiyor.
Kemoterapinin devam edebilmasi icin sariliğın düzelmesi  gerekli . Hemen ERCP yapiyoruz ve ön kesi  sonrası safra kanalına tıkalı  alandaki safrayı boşaltacak 10F plastik biliyer stenti koyuyoruz. Videoda safranin rahat aktığı görülüyor. Hasta işlem sonrası rahat, sorunsuz..Yemek  yiyebiliyor.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=5chsqnrjzcvrbbb6qhqllywx2pwb2phi.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=6cdu9ruqvjzcqnulzhcm7wuwnnxftfrh.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=pxt273fksxy9ttcsdz3qnarrbk44f3lr.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=rchcwffwk2nhucgnclcndqns6js4aafi.jpg

0 0 0 0 0 0
  • 324

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close