•  · 1 arkadaş

Karaciğerdeki tümörün yakılması (koterize edilmesi)


67 yas siroz olgusu.karaciğerde safra kesenin hemen komşuluğunda 36 mm caplı hcc dediğimiz karaciğer kanseri var.

Hastamız ameliyat olmayi kabul etmiyor ve karaciger organ vericiside bulunmuyor.
Bu durumda olabilecek en iyi tedavi yöntemi olan yakma tedavisini iğne  ile karacigere girerek yapmak istiyoruz. Ancak kanser keseye çok yakın olduğu içın yakma işlemi sırasında kesenin delinme riski var. Bunu önlemek için tümor ile kese arasına dextroz sıvısı vererek keseyi tümörden ayırıyoruz ve ardından da tümorü radyoloji ekibi ile beraber tam olarak yakıyoruz.

İşlem anestezi eşliğinde yani hasta bir ağrı hissetmeden yapılıyor. Işlem sonrası hasta rahat...Sorun yok...Hastamıza ameliyatsız ama oldukça etkili bir çözüm sağlıyoruz.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=5em59fjfrs7ifhb6kppgtpevlksyek6p.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=ufankpr3f9eeumdgac9h7w4qj2ttumqm.jpg


3 0 0 0 0 0
  • 176

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close