•  · 1 arkadaş

Karaciğer metastazlı mide tümörü


62 yas erkek hasta, tum vucutta ağrı , iştahsızlık , kilo kaybı ile geliyor. 

Muayenesinde karaciger sert ele geliyor ve ultrasonografide karaciğer içinde çok sayıda tümör metastaz/yayilım bulgusu görüyoruz(video).
Hastaya hemen endoskopla bakiyoruz ve mide korpusunda ülsere dev tümor alanını yakalıyoruz (fotoğraf).
Biyopsiler alıp, hastayi ağri ve iştah sorunlarını çözmek icin hastaneye yatırıyoruz. Ilaclarla ağrı  ve iştahı toparlıyoruz.PET CT çektirip karaciğer dışı tutulumlarıda yakalayacağız.  

Hastaya boylece geldigi gün tanı  koyuyor ve mevcut yakınmalarını hızlıca gidermiş oluyoruz.  Tabi ki, hastamızda tedavi icin mücadeleye devam edeceğiz...Mide şikayetleriniz olduğunda bu hasta gibi geç kalmayın....

0 0 2 0 0 0
  • 221

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close