•  · 1 arkadaş

Fekalith olgusu

62 yas erkek hasta kusma ve karın ağrısı ile geliyor. Daha  önce geçirilmiş  karın ameliyatları var. Karın grafisi nde ince barsaklar geniş ve tomografide ince barsaklarda büyük kaka birikintisi (fekalith) görüyoruz. Hastanın ağrılarını gideriyor, gastroskopi ve kolonoskopisinde sorun olmadığından emin olup, cerrahi ekibimize operasyon yaptırıyoruz. Cerrahi ince barsakta tıkayıcı kaka topunu(fekalith) çıkartıp, mevcut yapışıklıkları  temizleyip, hastayı önemli  bir sorundan kurtarıyor. Ameliyat sonrası hastamız iyi sorunsuz takipte. Cerrahi ekibimizi başarılı operasyon icin kutlarız. Böyle acil sorunu olan bir hastada hızlı  ve doğru  tanı, doğru tedavi çok daha önemlidir.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=tsbw2di6ws3cfk4jhgmxqvpvijqlf8zh.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=aynfkmsyyqskjyi2gbdbakpmrknz2pze.jpg

2 0 0 0 0 0
  • 314

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close