•  · 1 arkadaş

ERCP ile tümör tarafından tıkanmış safra kanalının açılması

#ercp #karaciğertümörü


52 yas meme kanseri ve yaygın karaciğer tümör tutulumu var. Hasta sarilık ve MRCP de safra yollarında tıkanma bulgusu ile geliyor. Bize ERCP yapmamız icin gönderilmiş durumda. ERCP  yapıp safra kanalina videoda görüldüğü gibi plastik tup koyuyoruz.Videoda görüldüğü gibi safra çeşmeden akar gibi akıyor barsağa. ...Islem sonrası iyi olan hasta ertesi gün  taburcu oluyor...En azından tıkalı safra ağacını açıp, sarılığı toparlama ihtimali ve hastanın  kemoterapiye geri dönme şansımı  yaratıyoruz...

storage.php?o=bx_posts_photos&f=pk8dx9ph7afrf6zpur3inktptmitw7pl.jpg

3 0 0 0 0 0
  • 178

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close