•  · 1 arkadaş

Duodenum tümöründe ERCP ile stent takılması

 

87 yas erkek hasta, karın ağrısı, hafif sarılık,  ates ve karaciğer  testlerinde anormallikle geliyor. 

Kanda iltihap göstergesi olan beyaz küre yüksek...Ultrasonografide safra yolları geniş ve endosonografide ana safra kanali ucunda büyük yumusak doku kütlesi yani tümörü görüyoruz. 

Hemen ERCP yapıyoruz ve duodenum 2. Kıta bolgesi tamamen tümör görünümde. Uğraşıp safra kanal ağzını  sonunda buluyoruz ve ana safra kanalına safra akımını sağlayacak plastik stenti koyuyoruz. 

Işlem sonrasi hasta rahat, karaciğer  testleri ve kan iltihap bulguları ile ağrısı ile sarılığı düzeliyor. Doğru ve hızlı tanı, doğru tedavi...

storage.php?o=bx_posts_photos&f=zfn9dzga7c6aukgchj9tya2jltvkqkhg.jpgstorage.php?o=bx_posts_photos&f=vfzvpslubmvrlwqujdxhpwxdpxxzetmp.jpg

1 0 0 0 0 0
  • 349

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close