•  · 1 arkadaş

Dışkı içerikli ve kötü kokulu kusma şikayetleri ile gelen kolon kanseri

52 yas kadin hasta, kusma karın ağrısı  ile geliyor. Hasta 120 kilo ve 1 haftadir kaka içerikli pis kokulu kusması var. Karin grafisinde kalın ve  ince barsaklarda genişleme görüyoruz. Tomografide barsak tıkanıklığının nedeni  ile ilgili bir tanı olmayınca,  hastaya hemen kolonoskopi yapıyoruz. Hastada kolonda tam tıkanıklık yapmış tümörü hemen saptıyoruz. Hastayı yapılan taramalarda metastaz/yayılma bulgusu olmayınca, hemenı acil cerrahiye veriyoruz. Cerrahi ekibimiz kalın barsaktaki  tümörü başarıyla çıkartıp hastayı   önemli bir sorundan kurtariyor.  Hızlı  ve doğru tanı , doğru tedavi bu hastada  hayat kurtarıcı oluyor.

2 0 0 0 0 0
  • 800

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close