•  · 1 arkadaş

Ağrı kesici kullanımına bağlı mide ülseri

47 yas kadın hasta, şiddetli mide ağrısı ile geliyor. Hasta uzun süredir kalça  ağrısı nedeniyle çok ceşitli ağrı kesiciler-dikloran, voltaren, etol fort, majezik gibi,   kullanıyor. Bir süredir mide ağrısını kesmek içinde ağrı kesici içmeye başlıyor.  Hemen endoskopla  girip bakıyoruz. Midede para şeklinde oldukça derin , mide delindi delinecek bir ülser görüyoruz. Ağrının nedeni böylece hemen anlaşılıyor. Ağri kesici kullanımı mide delinmesinin en sık nedenidir Tedavi zor değil, önce teşhis....doğru ve hızlı tanı.

storage.php?o=bx_posts_photos&f=vwfeckurgxkpjkjc8jnxtpm8ksyvxzaf.jpg

2 0 0 0 0 0
  • 434

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldak
Doktor Adı:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ
Kurum İlgi Alanı:

Prof. Dr. Yücel Üstündağ 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gastroenteroloji, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP, fibroscan, mide balonu uygulamaları, perkutan karaciğer biyopsi ve tümör örnekleme,  terapötik endoskopi, luminal stentleme, APC tümör ablasyonu, endosonografi, enteroskopi  kapsùl endoskopi, EMR/ESD islemleri, Akalazya için POEM ve tümörlerde STER, gastrik motilite analizi, mide botoksu,inflamatuvar barsak hastalıklarının teşhis ve tedavisi ilgi alanlarıdır.

Telefon Numaraları:
+903726660090,+905436794525
Email:
yucelustundag@yahoo.com.tr
Sokak ve bina adresi:
Uzun Mehmet Cad. Fırın Sok. 5 Elif Sağlık İşh. K:6 Zonguldak Merkez, Zonguldak
Mahalle:
Meşrutiyet Mah.
Kent:
Zonguldak
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Prof. Dr. Yücel Üstündağ-Gastroenteroloji-Zonguldakden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close