•  · 0 arkadaş

cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve tedavisi

Cinsel ilişki ile geçebilen birçok hastalık mevcuttur Bunlar arasında en sık gonore, klamidya, sifiliz (frengi), HPV(siğil) ve HIV görülüyor ve çoğu hastada genellikle belirti vermez. Dolayısıyla belirlenmeleri zordur. Son bir kaç hafta içerisinde korunmasız ve riskli bir cinsel ilişki sonrasında; genital bölgede ağrı, şişlikler, akıntı, kaşıntı, yanma hissi, idrar yaparken zorlanma, cinsel organda ağrı, şişlik, kızarıklık, yara varlığında mutlaka doktora başvurmak ve uygun tedaviyi almak gerekmektedir. Erken tanı ve tedavi hastalığın yayılmasını ve oluşabilecek ciddi hasarları önleyecektir.

0 0 0 0 0 0
  • 899

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Diğer sağlık personeli meslektaşlarımızın da aramızda olması için bir çalışma yapıyoruz, en kısa sürede duyuracağız.

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Bilgi
Kategori:
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:

Hekim.Net

Close