• 1651

Hekim.Net Hakkında

Ücretsiz üyelik için burayı tıklayınız. Hekim.Net'e üyelik

Hekim.Net bir hekim kuruluşudur ve temel amacı meslektaşlarımızın dağınık gruplarını, forumlarını ve benzeri online aktivitelerinin etkin olarak biraraya toplanacağı bir ortam oluşturmaktır.

Hepimizin kullandığı Facebook Twitter Instagram gibi mecralarda yazdıklarımız uçup gidiyor. Bu mecralar adeta online davranışın fastfood merkezleri haline geldi.
Anlık gönderiler. likelar, gülücükler farklı bir davranış modeline itiyor insanı. Gündelik stress atmak için belki iyi birsey bu, belki de bu davranış modeli ile hayatın başka alanlarında kayıplarımız oluyor.

Örneğin bir Facebook grubunda bir meslektaşımız çok güzel bir vaka danışıyor, onlarca diğer meslektaşımız fikirlerini söylüyorlar ama sonuçta bütün bunlar uçup gidiyor.
Çünkü bu mecralar sıradan kullanıcıya göre optimize edilmişler ve hekimler gibi özellikli toplulukların ihtiyaçları sıradan kullanıcı ile paralel olmuyor.

Bu sebeple Hekim.Net gibi bağımsız bir portale ihtiyaç var.

Hekim.Net ne tür hizmetleri ücretsiz verebilecek?

Hekim.Net temel tüm hizmetleri sürekli olarak ücretsiz sağlamaya çalışacaktır. Bu temel hizmetlerin maliyetleri için gereken kaynaklar kurumlardan, ek hizmetler isteyen meslektaşlarımızdan ve ilerde Tibbı Etik ve Deontoloji kurallarına uygun olarak portal içerisine alınacak reklamlardan sağlanacaktır. Reklam gelirleri oluştuğunda, bu reklam gelirlerinin %20si öncelikle vefat etmiş meslektaşlarımızın çocuklarına ve Tıp/Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine burs olarak aktarılacaktır. Bu konuda çeşitli eğitim vakıfları ile işbirliği yapılacaktır.

Aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere planlanan ücretsiz hizmetler;

 •  Isteyen her meslektaşımıza dradı.soyadi@hekim.net şeklinde ücretsiz email adresi
  Bu hizmeti Hekim.Net olarak zaten 15 yıldan daha uzun bir süredir veriyoruz. Halen 2000 e yakın meslektaşımız Hekim.Net email adresi kullanıyor. Bu hizmetimiz 10 yıl kadar önce Google ile yaptığımız anlaşma ile Gmail ile entegre edilmişti. Yani dradı@hekim.net email adreslerini tamamen Gmail alt yapısı ile kullanıyorduk. Ancak Gmailde 2000 kullanıcı sınırının bulunması, yeniden kendi alt yapımızı kullanma zorunluluğu doğurdu. Mail alt yapısı olarak ITÜ, Boğaziçi ve ODTÜ'nün de kullandığı alanında bir numara olan Horde Programını tercih ettik. Aynı zamanda bu programın cep telefonlarına da uyumlu olması başka bir avantajı.

 • Hekim.Net portalinin tüm içeriğini aktif olarak ve süresiz kullanmaya ücretsiz üyelik
 • Hekimler için dradi.hekim.net veya www.hekim.net/dradi şeklinde ücretsiz mini web siteleri
 • Klinikler, hastaneler, dernekler, ASM, TSM ve her türlü resmi kuruluş için ücretsiz hosting
  • klinikadi.hekim.net ASMadı.hekim.net veya kendi alanadları ile ücretsiz hosting (500 MBa kadar gerekirse sınırsız arttırılabilir. Kendi alanadlarını kullananlar ücretsiz hosting için web sitelerine Hekim.Net tarafından desteklenmektedir logosunu yerleştireceklerdir. ).
  • Hosting hesabına bağlı yüzlerce hazır program.
Replies (0)
 •  · 61 friends
1

Hekim.Net

Close