Sülün Osman'ın kendisinin söylediklerini dikkatli okuyun :)

Bakın nasıl gerçekleri anlatmış ...


****** 

Size biraz da eğlenceli hani tamam ben bu adamı biliyorum diyeceğiniz ama detayını pek bilmediğinizi tahmin ettiğim SÜLÜN OSMAN’ı anlatayım …


Kendisi Dolandırıcılar kralı olarak biliniyor.


1923 yılında İstanbul’da doğuyor Osman Ziya Sülün.


İlk işini 1948 yılında Fatih’te tuttuğu evin sahibini dolandırarak yapıyor.


1950 – 1969 yılları arasında yaptığı işler ile ün kazanıyor.


Peki ne yapıyor?


Beyoğlu’ndaki tramvayı, Galata Kulesini, Eminönündeki saati, şehir hatları vapurlarını satıyor insanlara :))))


Haydi canım demeyin, satıyor …


Taksim meydanına paspas koyup, gelen geçenden paspas parası toplayan bir zat kendisi .


Galata Köprüsünü satarken yakalanıyor.


Hapiste ” Alınteri ile Yaşamak ” adlı ekte gördüğünüz küpürlere neden olan konferanslar veriyor.


Ama o kendini hep şöyle savunuyor.


” Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım.”


Onu da şöyle açıklıyor Sülün Osman ..


” ……… On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız. Ve dükkân kapalı.


Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan.


Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira.


Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın…


Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor.


O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye.


300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan.


Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum.


Demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. Gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı.”


Peki mesela Saati nasıl satıyor, onu da anlatıyor :))))))


Sülün Osman adamlarıyla birlikte Dolmabahçe sarayındaki saatin önüne gider, gözüne saf ama cebinde para olan bir vatandaşı kestirir, onun göreceği bir yerde dururmuş.


Kendi adamları planlanmış bir şekilde gelirler ve Dolmabahçe Saatine bakarak saatlerini ayarlarlar, sonra da Osman’a da yönelir ve saat ayarlama parasını ödeyip, giderlermiş.


Bu kârlı iş, kendini uyanık zanneden ve kısa yoldan zengin olmanın sihrini bulduğunu sanan vatandaşın dikkatini çeker, kısa bir hoş-beşten sonra Sülün Osman Dolmabahçe Meydanı’ndaki saati bu vatandaşa, satarmış.


Ve Sülün Osman 1984 tarihinde vefat ediyor.

Tekrar Gönderi Kutalmış Cem Bağdatlınin blog.

Acil servislere veya sağlık ocaklarına en sık gelen vaka grubundan birisi de dismenorelerdir.

Temelde spazm ağrısı olan dismenore ağrısını etkin tedavi edebilmek için aşağıdaki tedavi etkinliği denenmiş bir yöntemdir.

1. Hastaya mümkünse sıcak su torbası verilir ve alt batın üzerinde tutması istenir.

2. % 5 dextroz veya % 0.09 NaCl gibi bir sıvı içerisine hidratasyon için 500 ml:
+ 1 ampul Buscopan
+ 1 ampul Avil

3. 100 cc sıvı içerisine 1 ampul diklofenak (temelde mümkün olduğunca herbir ilacı ayrı sıvı içerisinde veriniz. diklofenak ile diğer ilaçları karıştırmayınız)


(Ergen çocukların kilolarına göre ilaç dozlarını ayarlayınız.)

Tekrar Gönderi Kutalmış Cem Bağdatlınin blog.

Antihistaminikler alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında ödem çözücü ve sedatif yan etkileri sebebiyle son derece faydalıdırlar ve kullanımları tedaviden olumlu sonuç alınmasını hızlandırır, tedavi sırasında hasta konforunu artırır.

Sekresyonlarda biraz kuruma yapabilecekleri göz önüne alınmalıdır. Böyle durumlarda Ambroxol (mukolitik, mukokinetik) ile kombinasyonu ve/veya antihistaminik dozunun azaltılması uygun olabilir.

Burada antihistaminiklerin yan etkilerinden yararlanıyoruz, dolayısı ile yan etkileri az olan antihistaminikler pek fayda vermeyecektir.

IV kullanımlarda Avil ampul (Feniramin) son derece hızlı etki eder. IM emilimleri çok yavaştır ve acil durumlarda mutlaka IV yol tercih edilmelidir.

oral kullanım için setirizin veya loratadin uygun seçenekler olabilir. Desloratadin, loratadine göre istenen etkileri daha az sağlayabilir.

Antihistaminiklerin antiinflamatuar etkisi, bilinen Non Steroid Antiinflamatuar ilaçlar ve steroidlerden çok daha hızlıdır. 

Kozak yaylası, Ayvalık, Dikili, Bergama üstündeki eski bir volkanik dağ.

Altın madenleri, granit ocakları, fıstık çamları ile çevresine bereket ve mutluluk veren bir yayla...

Yayla aslında yaklaşık 5-10 km'lik eski kraterin üzerinde, müthiş bir ormanı var. Ormana girince müthiş bir enerji hissediyorsunuz.

Ortadan geçen derenin adı Esrik... nedendir? bilinmez...

1
Tekrar Gönderi Hekim.Net Yönetimnin blog.

Her yıl Ağustos ayında Hekim.Net'i en etkin kullanarak, en yüksek site puanına ulaşan ilk üç yüz öğrencimiz arasında çekilişle,  3 adet Littman Classic III steteskop hediye ediyoruz.

Her ay Hekim.Net'i en çok kullanan üç öğrencimize sürpriz hediyelerimizi gönderiyoruz.

Meslektaşlarımız yıl içerisinde yaptıkları toplam 3000 puan ile, bilgileri bize meslektaşlarımız tarafından bildirilmiş, ihtiyaç duyan Tıp öğrencileri için, bir adet LİTTMANN II/III CLASİC STETESKOP veya SOBOTTA - ANATOMİ ATLASI ( Yeni baskı 4 cilt ) sağlayabilirler.

Hekim.Net Online Varlık Plus Hizmetimizden yararlanan meslektaşlarımızın ödemelerinin %10'u da Steteskop / Anatomi Atlası / KAHEV ( Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı ) öğrenci bursu havuzuna aktarılır.

Öğrencilerimize olan tüm teslimatlarımız belgelenir ve belgeler öğrenci kimliği gizlenerek ilgili meslektaşlarımızla paylaşılır.

*Desteklerden yararlanmak isteyen öğrencilerimizin tıp fakültesindeki hocaları veya diğer meslektaşlarımız tarafından bize refere edilmeleri gereklidir.

*Öğrenci refere etmek için lütfen yardım formumuz aracılığı ile öğrencimizin adı soyadı, telefonu, fakültesi ve sınıfını bize iletiniz. Böylece refere ettiğiniz öğrencimiz listeye alınacaktır.

1

Bursa gerçekten güzel bir şehir...

(Uludağ Üniversitesi kampüsünde)

2

An inspiration...

Artistic creations are powerful cause they reflect the unconscious which may be the only reality against the common way of thinking..


The deeper the unconscious content, language of art changes, becomes purified and impressive and the transferred information grows like a huge river flow.

That's why  a small poem or a one page painting may full hundreds of pages with words, in the language of the conscious.


It is important to understand that the amount of information in the unconscious and conscious is incomparable. Also the quality of the information is completely different, the conscious information is a limited derivative of the unconscious.The unconscious has an unlimited, time independent  information pool while conscious information is a very superficial, time dependent and limited interpretation of some parts of unconscious...


We human beings are given chance to perceive both sides, if we can ...


K.C.B. 2013

Romatizmaya kesin çözüm bulunmuş...

2

Uludağ Üniversitesi 21. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

14-16 Şubat

... veya buraya git: 2019, 2018

Hekim.Net

Close