•  · 1 arkadaş

'LASER ASSISTED DRUG DELIVERY' (LASER DESTEKLİ İLAÇ TRANSFERİ) YÖNTEMİ İLE VIN2 TEDAVİSİ

38 YAŞINDA KADIN HASTA, 4 YILDIR GENİTAL BÖLGESİNDE VERİLEN TEDAVİLER İLE GEÇMEYEN KAŞINTI ŞİKAYETİ İLE GELDİ. HASTANIN YAPILAN MUAYNESİNDE  DERİDE RENK VE KALINLIK DEĞİŞİKLİĞİ TESPİT EDİLDİ. BU BÖLGELERDEN BİYOPSİ ALINDI. BİYOPSİ SONUCU VIN 2 OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ. VIN2, VULVA KANSERİNİN ÖNCÜ HASTALIĞIDIR. CERRAHİ TEDAVİ İSTEMEYEN HASTAYA FOTONA LASER İLE, UYGUN DOZLARDA FRAKSYONE LASER UYGULANDI. HEMEN ARDINDAN LOKAL İLAÇ TEDAVİSİ UYGULANDI. TEDAVİYİ SAĞLAYACAK OLAN ETKİN AKTİF İLACIN, LASERİN OLUŞTURDUĞU YÜZLERCE MİKRO KANALCIKLAR VASITASI İLE CİLT ÜZERİNDEN DAHA DERİNE TRANSFERİ SAĞLANDI. TAKİPLERDE HASTANIN KLİNİK OLARAK KAŞINTISI DÜZELDİ. HASTADAN TEDAVİNİN ETKİNLİĞİNİ DAHA İYİ DEĞERLENDİRMEK İÇİN LAZER TEDAVİSİNDEN 4AY SONRA KONTROL BİYOPSİ PLANLANDI. TEDAVİ SONRASI KAŞINTI ŞİKAYETLERİNDE BELİRGİN AZALMA OLDU. KONTROL BİYOPSİDE İSE KANSER ÖNCÜSÜ MALİN HÜCRESEL DEĞİŞİMDE PATOLOJİK İYİLEŞME GÖRÜLDÜ.

VIN TEDAVİSİNDE DERİNİN ALT TABAKALARINA ETKİLİ İLAÇ TRANSFERİ İÇİN LASER KULLANIMI UYGULAMASI TECRÜBELİ HEKİMLER ELİ İLE KOLAY VE GÜVENLİDİR. AYAKTAN, POLİKLİNİK ŞARTLARINDA UYGULANAN YAN ETKİSİZ BU YÖNTEM CERRAHİ TEDAVİNİN YERİNİ ALABİLİR. 

6 0 0 0 0 0
  • 894

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Op.Dr. MEHTAP KARAASLAN / GENiTAL DERMATOLOJi / ŞiŞLi - iSTANBUL
Doktor Adı:
ÖZEL TÜRKİYE HASTANESİ
Kurum İlgi Alanı:

GENİTAL DERMATOLOJİ 

Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı


Telefon Numaraları:
0212 314 1212
Email:
jinoderma@gmail.com
Web Sitesi:
Facebook Sayfası:
Instagram sayfası:
Sokak ve bina adresi:
Darülaceze caddesi no 14/1
Mahalle:
Merkez mah / Şişli
Kent:
İstanbul
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Op.Dr. MEHTAP KARAASLAN / GENiTAL DERMATOLOJi / ŞiŞLi - iSTANBULden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close