Nizam Kurtdere

 • 1223

1963 Hatay doğumluyum.İlk orta ve lise öğrenimimi Hatay'da tamamladıkdan sonra,1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne başladım.1987 yılında aynı okuldan mezun oldum ve 1 yıl Nevşehir Ürgüp'de mecburi hizmetimi yaptım.

1988 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Genel Cerrahi asistanlığına başladım.1992 yılında asistanlığımı tamamlayıp Genel Cerrahi uzmanı oldum ve Erzincan'da mecburi hizmetimin kalanını tamamladım. Burada 1 yıl Tercan Devlet Hastanesi başhekimliği yaptıkdan sonra İstanbul'a döndüm.Uzun süre değişik kamu kurumlarında görev aldım.Bu arada hizmet içi eğitim kapsamında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Laparoskopik Cerrahi ve Gastro-İntestinal Endoskopi konularında eğitim aldım.Çalıştığım kurumlarda bu uygulamaları çokca uygulama fırsatı yakaladım.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı gözetiminde düzenlenen Medikal Estetik eğitimine katılıp konuyla ilgili sertifika aldım.2014 yılında kamu kurumlarından ayrılıp Metabolik cerrahi merkezinde çalışmaya başladım.Burada metabolik ve obezite cerrahi ameliyatlarına katıldım.

Bu deneyimden sonra Şişli'de özel sektörde çalışmaya başladım.

HEMOROİD TEDAVİSİ

Bilindiği gibi basurun ilaçlarla tedavisi, şikayetleri azaltmaya yöneliktir. İlaçlar basur memelerini ortadan kaldırmaz, hastalık ilerlemeye devam eder. İlerleyen hemoroidlerde komplikasyon riski artar ve girişimsel tedavi yöntemleri denen ayakta ve kolay uygulanan tedavilerin başarı oranı düşer. Komplike 4.cü evre hemoroidler klasik cerrahi ile tedavi edilir. Ancak cerrahi tedavide ameliyat sonrası ağrı çok şiddetli olur. İyileşme süresi çok uzundur (3-4 hafta). Ayrıca cerrahi tedavide çok ciddi komplikasyonlar görülür. Bu nedenle basur tedavisi için ameliyat dışı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlar arasında Laser, RBL, İRC, THD gibi yöntemler kullanılarak oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntemlerin erken evre hemoroidlerde başarısı yüksektir, hemoroid evresi ilerledikçe başarı şansı azalır. İRC ve RBL 3.cü evreye kadar uygulanabilir, klasik laser ve THD genel anestezi altında uygulanır ve 4.cü evreye kadar etkilidir, komplike olmuş 4.cü evrede başarı oranı düşer.BOTOX İLE MAKAT ÇATLAĞI (ANAL FİSSÜR) TEDAVİSİ

Makat çatlağı rahatsızlığında en etkili ve en kalıcı tedavi yöntemi ameliyatsız tedavi yöntemidir. Bu yöntemle hastalar çok kısa bir süre de iyileşir ve aynı gün günlük yaşamına dönerler.

✅ Yalnızca 5 dakika gibi kısa bir sürede müdahale işlemi tamamlanır.

✅ Narkoz uygulanmaz ve dolayısı ile narkoza bağlı yan etkiler görülmez.

✅ Sadece lokal anestezi uygulanır.

✅ Ağrı derecesi minimaldir.

✅Herhangi bir kesi-dikiş atılmadığı için dokular zarar görmez. Bu nedenle estetik açıdan hiç bir zarar vermez.

✅Hastalar hem tanılarını öğrenir hem de tedavi olabilir.


image_transcoder.php?o=bx_froala_image&h=225&dpx=1&t=1566999144

Özellikle giysi altında bulunan ve aşırı tahrişe maruz kalan benler RADYO FREKANS yöntemiyle kesi ve dikiş olmadan saniyeler içinde alınabilir. Işlem sonrasında cilt yapısına bağlı olarak meydana gelebilecek kızarıklık kısa bir süre sonra kaybolur..  (görsel tedavinin hemen sonrasında alınmıştır.bir kaç haftada cilt kendini toparlayarak en iyi duruma gelecektir.)


Nizam Kurtdere
 bir gönderi ekledi 

Saç içerisinde meydana gelen benler bir çok kez tahrişe maruz kalmasi açısından (tarak, fırça vs) alınması önerilir

RADYO FREKANS  yöntemi ile kesi ve dikiş olmadan saniyeler içinde tedavisi yapılabilir. Şüpheli bir durum içeriyorsa aynı yöntem eşliğinde incelenmek üzere patolojik tetkike gönderilir. Benin alındığı noktada saç kaybı  yaşanmaz. Saçlar çıkmaya devam eder.Nizam Kurtdere
 bir gönderi ekledi 

Göze çok yakın; neredeyse bitişik lezyonlar bile RADYO FREKANS yöntemi ile güvenle tedavi edilebilir. 

Sağlık açısından alınması önerilen ve estetik olarak da hoş görünmeyen benler ve siğiller

 kesi, dikiş ve pansuman olmadan saniyeler içerisinde alınabilir. Sosyal yaşamdan kıstlıtlayıcı bir durum meydana gelmez...

Nizam Kurtdere
 değişen bir profil resmi 
 • Hoş geldiniz hocam :)

  0 0 0 0 0 0
  • Hoşbulduk...:))

   0 0 0 0 0 0
  • ooo. sayın nizam hocam, hoşgeldiniz :)

   0 0 0 0 0 0
   • Hoşbulduk...?‍♂️

    0 0 0 0 0 0
    Giriş yapmamıs kullanıcılar 'Yorum Gönderisi' eylemini kullanamazlar.
    Arkadaşlar
    Boş
    Bilgi
    Ad Soyad:
    Nizam Kurtdere
    Tibbi Kariyeriniz:
    Uzman Hekim
    Uzmanlık Alanı:
    Genel Cerrahi
    Tıp Fakülteniz:
    İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Cerrahpaşa
    Mezuniyet Yılınız:
    1987
    Çalıştığınız Kurum:

    Genel Cerrahi 

    Çalıştığınız Kent:
    İstanbul
    Arkadaş sayısı:
    Takipçi sayısı:
    Üyelik
    Onaylı

    Hekim.Net

    Close