Özgeçmiş ve Deneyim

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. 1995 - 1997 yılları arasında Özel Kadıköy Vatan Hastanesi’nde acil hekimliği yaptı. 1997 - 2009 yılları arasında Kadıköy Sağlık Grup Başkanlığı Yardımcısı olarak görev aldı. 2003 yılında Lazer Clinic Estetik ve Güzellik Merkezi ardından, 2004 yılında Flavius Estetik ve Güzellik Merkezi’nde Medikal Estetik Hekimi, eğitmeni ve yöneticisi olarak görev aldı. 2005 yılında Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Kliniği’nde Medikal Estetik Hekimi olarak görev aldı ve 2011 yılında bu bölümün işletmesini üstlendi. 2015 yılında Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniğini kurdu. Kongrelerle yenilikleri takip edip hastalarının beklentisini en iyi şekilde karşılamaktadır.

Dr.Yasemin SAVAŞ yurtiçi ve yurtdışında medikal estetik alanında bir çok eğitim ve programlara katılmaktadır. Fransa’da Dr.Jackues’ten mezoterapi eğitim sertifikası, İtalya’dan mezoterapi eğitim sertifikası, İsveç’ten hyaluronik asit enjeksiyon teknikleri sertifikası, Monako’dan antiaging uygulamaları sertifikası, Türkiye Sağlık Bakanlığı’ndan mezoterapi, ozon terapi ve medikal estetik uygulama sertifikası bulunmaktadır. MESTDER ve Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen medikal estetik çalıştayında, yüz kadavrası üzerinde çalışan baş eğitimcilerdendir. Aynı zamanda Synclair, Hyalual ve Teoxan ürünlerinin Türkiye’de ki eğitmen hekimidir.

Türk Tabipler Birliği, Pratisyen Hekimler Derneği, Medikal Estetik Derneği, Medikal Ozon Oksijen Derneği, Estetik Hekimleri Derneği ve Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği’nde mesleki üyelikleri bulunmaktadır.

Dr.Yasemin SAVAŞ kendini geliştirmenin yanı sıra meslektaşlarının da son tedavi tekniklerinden yararlanması ve geliştirmesi için kurulan Türk Medikal Estetik Derneği’nin (MESTDER) kurucu üyesidir. Derneğin organizasyon komitesinde yer alıp çeşitli bilimsel eğitimler düzenlemiştir. MESTDER yüz ve vücut mühendisliği çalıştayı, MESTDER ulusal konferansı, MESTDER iple yüz gençleştirme çalıştayı ve 21. Dünya Medikal Estetik Kongresi (WCAM2017).

Dr.Yasemin SAVAŞ’ın yabancı dili ingilizce’dir. Yoğun programından fırsat bulduğu zamanlarda tenis, dans ve yürüyüş sporları ile ilgilenmekte, seyahat etmek de hobileri arasındadır.

Hekim.Net

Close