Minimal Dokunuşlarla Burun Dolgusu Nasıl Gerçekleşir ?

Minimal Dokunuşlarla Burun Dolgusu Günümüzde minimal dokunuşlarla doğal görünümü ortaya çıkarmak isteyenlerin tercihi, medikal estetik. Ameliyatsız yapılan uygulamaların arttığı bu dönemde sık tercih edilen rinoplastinin (burun estetiği) yerini de burun dolgusu alıyor. 

Dolguyla burun estetiği mi olur? dediğinizi duyar gibiyiz; dolguyla hem daha doğal hem de pişmanlık duymayacağınız görünümde bir burun şekillendirme gerçekleştiriyoruz. Burun dolgusu ameliyatı olmak istemeyen, ağrıdan çekinen ve normal yaşantısına hemen devam etmek isteyen hastalarımız için en çok tercih edilen uygulamalarımızdan biridir.

Burun dolgusu, cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen, burun dokusunu doldurarak doku kaybı olan kısımlara hacim kazandıran ve kusurları kamufle eden burun şekillendirme işlemidir. İçerisindeki ihyalüronik asit gibi dolgu malzemelerinin enjekte edilmesiyle işlem uygulanmaktadır.

Burun dolgusu ile burun eğriliği, burun ucu kaldırma, burun asimetrisi gibi şekillendirmelerin dışında, estetik ameliyatlar sonrasında burun üzerinde bulunan hafif asimetrilerin düzeltilmesi, çökük alanların doldurulması için de uygulanabilmektedir. Burnunda ciddi bir şekil bozukluğu bulunmayan herkes için uygun seçenektir.

Burun dolgusunun burun anatomisi ve burun estetiği konusunda tecrübeli bir doktor tarafından güvenli ürün kullanılarak yapılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Burun Dolgusunun Avantajları

  • Burun dolgusu ile burun eğrilikleri giderilebilir veya hafifletilebilir, burun ucu kaldırılabilir, asimetriler düzeltilebilir, burun dudak bileşkesi belirginleştirilebilir, burun sırtı düzleştirilebilir ve burun alın ilişkisi düzeltilebilir.
  • Cerrahi müdahale gerektirmeyen burun dolgusu ile ağrısız ve doğal bir buruna kavuşabilirsiniz.
  • Geri dönüşü zor olan cerrahi operasyonlar yerine burun dolgusunun geri dönüşü olduğu için güven vericidir.
  • Burun dolgusu ile arzu ettiğiniz sonucu elde edene kadar enjeksiyon yaptırarak burnunuzu şekillendirebilirsiniz.
  • Burun dolgusu ise belirli bölgeye basit bir enjeksiyon yapılarak rötuşların gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır.
  • Burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir.

İşlem öncesinde anestezik krem uygulaması ve işlem sırasında özel soğutucu uygulaması ile 10-15 dakika süren işlem sonrası ağrısız bir şekilde günlük yaşamınıza kesintisiz devam edebilirsiniz. 


0 0 0 0 0 0
  • 1606

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Dr. Yasemin Savaş Medikal Estetik - Kaliteli Yaşam Merkezi Ataşehir-Nişantaşı
Doktor Adı:
Yasemin Savaş
Kurum İlgi Alanı:

Kaliteli Yaşam bizler için; sağlıklı ve gençliği uzun süre koruyarak, her günü mutluluk ve keyifle karşılayabilmek demek. Bu yaşam tarzı , genlerimiz ve çevresel faktörler kadar bunu isteyip uygulamamıza bağlı. Kliniğimizde; yaşam kalitenizi artıracak işlem ve tedavileri bilimin ve tıp etiğinin çerçevesinde uygulamaktayız. Hedefimiz, yolumuzun kesiştiği herkesin kendisinden memnun, yaşının iyisi bireyler olmasında pay sahibi olmak.

Yaşlanmaya bağlı hasarların yaşam kalitemizi bozmasına engel olmak ve bireylere hayatlarının tüm evrelerinde kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gereken bilimsel ve tıbbi desteği sağlamak amacıyla Kliniğimiz' de beden ve yüz güzelliğinizi şekillendirecek etkin uygulamalarla ideal sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz güzelliği için;
Cilt bakımları, akne tedavisi, peeling, botoks, botoks ile kırışıklık tedavisi, botoks ile gülüş estetiği , kırışıklık tedavileri, cilt gençleştirme, dolgu, leke tedavisi, odaklı ultrason, iple yüz askılama, iple yüz germe, radyofrekans , iğneli radyofrekans, gençlik aşısı , nem aşısı, prp, oksijen terapi, somon DNA, mezolifting, maske uygulamaları, el gençleştirme , ameliyatsız göz kapağı estetiği, saçlı deri bakımı, saç mezoterapisi , kök hücre ile saç tedavisi uygulamaları.

Vücut güzelliği için;
Selülit, sarkmalar, çatlak ve lokal yağlanmalarda radyofrekans , buzlu şoklu lipoliz, ozonterapi, elektroterapi , beslenme ve diyet danışmanlığı , infrasonic liposuction , pressoterapi , mezoterapi, kılcal damar tedavisi, fokuslu ultrason, lazer epilasyon, genital bölge estetiği ve gıda intoleransı testi uygulamaları yapılmaktadır.

Telefon Numaraları:
0216 575 75 00
Email:
drysweb@gmail.com
Sokak ve bina adresi:
Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Cad. Şenlik Sk. 14/A Ataşehir, İstanbul
Mahalle:
Ataşehir
Kent:
İstanbul
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Dr. Yasemin Savaş Medikal Estetik - Kaliteli Yaşam Merkezi Ataşehir-Nişantaşıden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close