•  · 1 arkadaş

Hamilelikte-Gebelikte Varis ve Tedavisi


Hamilelikte artan progesteron hormonunun damarlar üzerine genişletici etkisi ve  bebeğin karın içindeki basısı gebelikte varislerin ortaya çıkması veya olan varislerin artmasına yol açabilir. Varis şikayetlerinin en önemli bulgulardan biri gebelikten sonra varislerinin arttığıdır. Hamilelik ayrıca derin ven trombozu (DVT) gelişimi için de risk oluşturmaktadır.

HAMİLELİKTE VARİS TEDAVİSİ YAPILIR MI?

Hamilelik döneminde varis için tedavi (ilaç veya girişimsel) uygulanmaz. Uygulanacak tek tedavi varis çorabı giyerek ilerlemeyi durdurmak veya yavaşlatmak ve koruyucu önerilere uymaktır. Diğer tedaviler için gebelik sonu dönem beklenmelidir. 

HAMİLELİKTE VE YA SÜT VERME DÖNEMİNDE SKLEROTERAPİ-KÖPÜK TEDAVİSİ OLUR MU?

Hamilelik döneminde skleroterapi (köpük tedavisi) yapmıyoruz. Emzirme döneminde ise belli şartlara uyulursa tedavi uygulanabilir. 

Daha detaylı bilgi için www.onurgurer.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
  • 1208

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Harita
Kuruluş Adı:
Doç. Dr. Onur Gürer Kalp ve Damar Cerrahisi-İstanbul
Doktor Adı:
Doç. Dr. Onur Gürer
Kurum İlgi Alanı:

Varis ve tedavisi

Hemanjiom ve tedavisi

Telefon Numaraları:
+90 551 6565697
Email:
onurgurer@gmail.com
Web Sitesi:
Sokak ve bina adresi:
Bağdat Cd. No:547
Mahalle:
Cevizli
Kent:
İstanbul
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Doç. Dr. Onur Gürer Kalp ve Damar Cerrahisi-İstanbulden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Hekim.Net

Close