Doç. Dr. Onur Gürer Kalp ve Damar Cerrahisi - Şişli

  • 1927

Varis ve tedavisi

Hemanjiom ve tedavisi

Ellerdeki damarların genişlemesi ve varis gibi algılanması aslında cilt altında bulunan yağ dokusunun bir müddet sonra tamamen yok olması ve normalde görünmeyen damarların görülür hale gelmesidir. 

Bu tür damarlanmalar herhangi bir şikayete veya sağlık problemine yol açmaz. Sadece estetik kaygılar oluşturabilir.

Estetiğe önem veren ve genç görünmeyi isteyen bayanlar bu durumdan sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılan tedavi ile kurtulabilir. Skleroterapi yöntemi uygulanmaktadır: Tedavisi basit ve güvenli yapıldığı için kişinin 5-10 dakika ayırması yeterli olacaktır. Tedavi edilen damar genişlemesi tamamen kaybolduğunda, bir daha tekrarlama gibi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. 

Daha detaylı bilgi için www.onurgurer.com.tr

Yüz bölgesinde görülen kılcal damar çatlamaları ve göz çevresinde yeşil renkli damarları olan hastalar kozmetik kaygılar nedeniyle tedaviye ihtiyaç duyabilir

Radyofrekans yöntemi ile çok ince iğne damara değdirilir ve radyo dalgaları verilerek damar tahrip edilir. Uygulama için genelde tek seansta yeterlidir ve seyrek olarak ek seans gerekebilir. 

Lazer ile tedavi de ise kılcalların olduğu bölgeye lazer enerjisi verilir. Seanslar halinde uygulanır 5-10 seans sürebilir.

Mikroskleroterapi göz ve çevresinde oluşan damarlanmaların ve kılcal varislerin tedavisi için son yıllarda geliştirilmiş bir uygulamadır. Tecrübeli kalp damar cerrahlarının uygulaması halinde yüz güldürücü ve oldukça kalıcı bir tedavi şeklidir.

Göze ve çevresindeki bu damar genişlemelerinin tedavisi göze asla zarar vermez.

Daha detaylı bilgi için www.onurgurer.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

#
storage.php?o=bx_posts_photos&f=k65l8lbnjumftb2m83qt6xgttrwtgxaz.jpgHamilelikte artan progesteron hormonunun damarlar üzerine genişletici etkisi ve  bebeğin karın içindeki basısı gebelikte varislerin ortaya çıkması veya olan varislerin artmasına yol açabilir. Varis şikayetlerinin en önemli bulgulardan biri gebelikten sonra varislerinin arttığıdır. Hamilelik ayrıca derin ven trombozu (DVT) gelişimi için de risk oluşturmaktadır.

HAMİLELİKTE VARİS TEDAVİSİ YAPILIR MI?

Hamilelik döneminde varis için tedavi (ilaç veya girişimsel) uygulanmaz. Uygulanacak tek tedavi varis çorabı giyerek ilerlemeyi durdurmak veya yavaşlatmak ve koruyucu önerilere uymaktır. Diğer tedaviler için gebelik sonu dönem beklenmelidir. 

HAMİLELİKTE VE YA SÜT VERME DÖNEMİNDE SKLEROTERAPİ-KÖPÜK TEDAVİSİ OLUR MU?

Hamilelik döneminde skleroterapi (köpük tedavisi) yapmıyoruz. Emzirme döneminde ise belli şartlara uyulursa tedavi uygulanabilir. 

Daha detaylı bilgi için www.onurgurer.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Memelerde toplardamar genişlemesi hastalık nedeni olmasa da kötü görüntü olarak kişiyi mutsuz edebilir. Özellikle kadınlarda göğüs büyütme ameliyatları sonrasında ya da yapısal ve ya hormonal etkiler sonucunda meme ve çevresindeki normal toplar damarlar koyu yeşil renkte görünür hale gelebilirler.

Skleroterapi uygulaması bu tür mavi venlere ve örümcek tarzı venlere yapılabilir. Bir ya da birden fazla tedavi seansı gerektirebilir. Tedavi sonrası bu koyu renkli venlerin göze hoş gelmeyen görüntüsü bariz şekilde azalır. Hamilelik döneminde genişleyen memedeki toplar damarlar bazı kişilerde geniş olarak kalabilir ki bunlar rahatlıkla tedavi edilebilir. Tedaviyi yapacak doktorun bu konuda tecrübeli olmasına dikkat edilmelidir.

İşlem yaklaşık on dakikada tamamlanır. İşlem sonrası hasta günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir.

Daha detaylı bilgi için www.onurgurer.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Veinlite LedX eşliğinde gözle görülmesi zor olan varisli damarın yok edilmesi.

Üyelik
Tıbbi İçerik Yazarı
Bilgi
Kuruluş Adı:
Doç. Dr. Onur Gürer Kalp ve Damar Cerrahisi - Şişli
Doktor Adı:
Doç. Dr. Onur Gürer
Telefon Numaraları:
+90 212 2461004
Web Sitesi:
Sokak ve bina adresi:
Halaskargazi Cad. Kuran İş Merkezi 145/10 Kat:5
Mahalle:
Merkez Mah.
Kurum / Kuruluşun Bulunduğu Kent:
İstanbul
Harita
Tıbbi Makaleler
Benim Videolarım

Hekim.Net

Close