•  · 1 arkadaş

Varisi tedavi eden dünyanın en iyi teknikleri

Varis Tedavileri

Varis tedavisinde birçok teknik vardır. Bu metodlar arasında seçimimizi varisin ciddiyetine ve tabii ki hastaya göre yapıyoruz. Yani hastayı muayene ediyoruz, gerekli gördüğümüzde doppler ultrason tetkiki istiyoruz.

Hadi şimdi varisi tedavi eden bu muhteşem tekniklere bir göz atalım:


1.    Kendi kendine bakım: Bu tedavi egzersizi, ayakları yukarı kaldırmayı, kilo vermeyi, uzun süre oturmamayı veya ayakta kalmamayı içerir.

 

2.    Skleroterapi: Bu teknikte doktor küçük ve orta büyüklükteki damarlara onları kurutup yok eden bir solüsyon enjekte eder. Damarlar bir süre içinde kendiliğinden kaybolur. Konusunda uzman doktorlar tarafından yapılırsa oldukça başarılı bir tekniktir.

 

3.    Köpük skleroterapi: Bu tedavi genelde geniş varisler için uygulanır. Yöntem klasik skleroterapi ile aynıdır. Fark solüsyonun havayla karıştırılıp köpük haline getirilmesidir.

 

4.    Lazer veya RF cerrahisi: Bu yeni teknoloji birçok doktor tarafından kullanılmaktadır. Yöntem lazer veya RF enejisini damara yönlendirip damarı yakmaya yöneliktir. Son derece estetik ve etkili bir yöntemdir.

 

5.    Yapıştırıcı tedavisi: Bu tedavi varisli damarın içine yapıştırıcı sıkılarak bu damarı kapatmaya yöneliktir. Kapatılan damar bir süre sonra vücud tarafından yok edilir


Daha detaylı bilgi için www.onurgurer.com.tr


1 0 0 0 0 0
  • 1761

Yukarıdaki metin sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yazarın aktardığı görüşleri içermektedir, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Hekim.Net® hekimler, diş hekimleri, veteriner hekimler ve bu mesleklerin öğrencilerine özel tam işlevli ve ücretsiz bir sosyal medya ve bilgi paylaşım portalıdır. Meslektaşlarımızdan biriyseniz bu linke tıklayarak  kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Harita
Kuruluş Adı:
Doç. Dr. Onur Gürer Kalp ve Damar Cerrahisi - Pendik
Doktor Adı:
Doç. Dr. Onur Gürer
Kurum İlgi Alanı:

Varis ve tedavisi

Hemanjiom ve tedavisi

Telefon Numaraları:
+90 551 6565697
Email:
onurgurer@gmail.com
Web Sitesi:
Sokak ve bina adresi:
Nevbahar Sok. No:1
Mahalle:
Doğu Mah.
Kent:
İstanbul
Bilgi
Oluşturuldu:
Güncellenmiş:
Doç. Dr. Onur Gürer Kalp ve Damar Cerrahisi - Pendikden Tıbbi Bilgiler

Hekim.Net

Close